Nenáročné pokojovky

tlustice pokojovka

O tom, že rostliny dělají interiér hezčí a zdravější, asi nemusíme polemizovat. Jaké rostliny ale do bytu zvolit, pokud jsme často i na několik dní mimo domov nebo prostě nejsme zahrádkářské typy a na víc než zajití jednou za týden se nezmůžeme?

tlustice pokojovkaPanelové byty mají navíc několik častých neduhů. Je to vysoká teplota, nízká vzdušná vlhkost a málo světla. Přesto nám nenáročné rostliny mohou dělat radost. Mezi ty, které vyžadují pouze minimální péči, patří kaktusy. Naopak, méně starání je v tomto případě více. Nejčastěji totiž lidé zahubí kaktus, protože ho přelévají nebo mu dopřejí zbytečně moc živin. Alternativou ke kaktusům jsou sukulenty, třeba Tlustice (Crasulla).

Pokud dáváte přednost jiným druhům pokojovek, doporučujeme třeba Dracénu neboli Dračinec (Dracaena marginata). Má klasický vzhled palmy a daří se jí v polostínu i na světle. Stačí jí i nepravidelná zálivka zhruba jednou za 10 dní, prostě v případě že už je hlína úplně suchá. Další pokojovou rostlinou nenáročnou na světlo i vodu je Filodendron (Philodendron scandens) či Zamioculcas (Zamioculcas zamiifolia).

africka fialka fialovaPokud se chcete těšit nejenom ze zeleně listů, ale také z barevných květů, pěstujte doma nenáročné Africké fialky (Sainpaulia ionanta), které kvetou nepřetržitě téměř během celého roku, a vybrat si můžete z mnoha barev květů od temně fialové po bílou. Poměrně zajímavé bílé květy má Lopatkovec (Spathiphyllum). Tato odolná rostlina vám poroste i v tmavém koutě místnosti nebo třeba v předsíni. Pozor dávejte spíš na přelití než na nedostatek zálivky.

I když jste začátečníci, nemusíte se bát ani orchidejí, přesněji řečeno orchideje Můrovce (Phalaenopsis). Pokud dodržíte pár jednoduchých pravidel, bude se této krásné rostlině u vás dobře dařit. Dejte nádobu s rostlinou na světlé místo, ale ne na přímé slunce. Jednou za týden ponořte celý květník do vody a nechte rostlinu nasát vodu. Pak vyjměte květník, nechte okapat a vraťte do obalu. Protože Phalaenopsis má vzdušné kořeny nejlépe se mu daří v květináči propustném na světlo.

orchidej murovec

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*