Vytápíme ekobriketami

ekobrikety

Také uvažujete o tom, jaké vytápění je pro váš nový dům nejvhodnější? Nebo máte doma starý kotel na tuhá paliva, který nesplňuje dnešní požadavky na účinnost ani emise? Ekologicky nevyhovující jsou kotle na tuhá paliva s teplovodní vložkou, tepelným výkonem 10-300 kW a ručním přikládáním. Jinou kategorii tvoří krby a malá kamínka na chalupě, která vytápí malou plochu.

ekobriketyKotle na biomasu, kde se topí dřevěnými briketami a peletami nejsou na našem trhu už žádnou novinkou. Ekobrikety lze ale použít i pro intenzivní topení v nejrůznějších typech kamen, kotlů a krbů.

Spalování kvalitních dřevěných briket je ekologické, protože nezvyšuje množství CO2 v ovzduší. O kvalitě tohoto topiva svědčí i fakt, že po spálení zbude jen malé množství popela, který navíc obsahuje živiny. Proto lze popel dále použít na zahradě.

Jakými briketami je možné topit?

Na trhu je dispozici celá řada dřevěných briket, lišících se tvarem, výhřevností i druhem použitého dřeva. Důležitá je i míra slisování. Brikety z listnatých dřevin, jako je buk nebo dub, vynikají dlouhou dobou hoření a vysokou výhřevností i více než 20 MJ/kg. Ty nejkvalitnější brikety se vyrábí ze zcela suchých čistých dřevěných hoblin tvrdého dřeva bez jakýchkoliv přídatných látek a pojiv. Koupit můžete i brikety s různým poměrem dřeva listnatých a jehličnatých stromů.

Zvláštním typem briket, jsou tmavě zbarvené brikety kůrové, které se hodí především na topení v noci. Vydrží totiž hořet a žhnout až 10 hodin.  Vysoká výhřevnost a pomalé stálé hoření je dáno správným vysušením vstupní suroviny a jejím zpracováním. Při hoření kůrových briket dochází k zvětšení jejich objemu až o 30%, je proto vhodné naplnit ohniště jen zhruba do poloviny.

Nakupujeme ekobrikety

Všechny typy briket je nutné skladovat v suchém prostředí, i když jsou baleny do PE obalů. V jednom obalu je většinou několik kusů briket, což je velmi praktické. Objednává se většinou celá paleta, o váze 800 až 900 kg, podle druhu briket. Společnost Optimtop je specialistou na prodej dřevěných briket a doveze vám paletu či palety briket po celé ČR zdarma. Pokud chcete ušetřit ještě více, doporučujeme nekupovat topivo těsně před zahájením topné sezóny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*