Nabídky dodavatelů plynu

zemní plyn

zemní plynV dnešním článku se dozvíte, jak omezit výdaje za plyn. Je samozřejmě důležité energiemi zbytečně neplýtvat, volit úsporné spotřebiče. Především pokud plynem vytápíte dům, můžete ušetřit i změnou dodavatele plynu. Dodavatelé plynu nabízejí různé tarify pro odběr plynu domácnostmi i firmami. I když ceny plynu jsou v poslední době poměrně konstantní, není cena za samotnou komoditu jedinou složkou, kterou vidíte na svém ročním vyúčtování. Proto je dost nepravděpodobné, že by se konečné ceny za odběr energií v budoucnu snižovaly.

Je váš stávající dodavatelem energií, tou nejlepší volbou?

Na burze s energiemi působí velcí i menší dodavatele. Mezi ty menší, ale dobře zavedené společnosti patří i Elimon a.s., společnost dodávající nejenom plyn, ale i elektrickou energii, uhlí či biomasu.

Velkou  stabilní společností, kterou není třeba příliš představovat, a která dodává  zemní plyn do většiny domácností i komerčních prostor, je RWE plyn.

Jak vybrat tu nejlepší nabídku?

Není to tak složité, jak by se možná zdálo. Jednotlivé nabídky můžete snadno a rychle porovnat na internetu, třeba na webových stránkách usetreno.cz. Nevybírejte pouze podle ceny, ale i podle nabízených služeb, které chcete využívat. Přečtěte si popis jednotlivých tarifů a nabídek. Pokud si mezi zobrazenými nabídkami vyberete lepší, než je nabídka vašeho současného dodavatele, nebojte se žádného dlouhého papírování. Většina dodavatelů zajistí změnu za vás. Možná pro vás může být zajímavá i nabídka při současném odběru jak plynu, tak elektrické energie od jednoho dodavatele. Trh s energiemi byl uvolněn a dodavatelé by si měli své zákazníky hýčkat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*