Renovace starých parket.

parkety

parketyV dnešní době je na výběr mnoho typů podlahových krytin. Mnoho lidí ale dává přednost zaručené klasice, tedy dřevěným podlahám. Pokud už jste se rozhodli pro dřevěnou podlahu, máte na výběr z podlahy ve variantě plovoucí, klasické dřevěné podlahy z prken a podlahy z dřevěných parket. V mnoha bytech v panelových domech se ještě pod vrstvou PVC podlahové krytiny či kobercem najde původní podlaha z dřevěných parket. Jsou li parkety ještě v docela dobrém stavu, je škoda se jich zbavovat. Renovace parket totiž není ani zdaleka tak nákladná, jako koupě nové dřevěné podlahy.

Díky několika krokům, zahrnujícím broušení parket a jejich impregnaci, leštění a lakování, bude vaše stará podlaha z parket jako nová. Strhnutí starých parket je až poslední možností. Renovace parket je naopak dobrou investicí. Proč? Protože parkety jsou velmi kvalitní a v dnešní době drahou podlahovou krytinou. Vyrábí se z kvalitního tvrdého dřeva, většinou bukového nebo dubového, někdy také ze dřeva akátu či olše.

K broušení opotřebovaných parket se používá speciální brusný papír různé zrnitosti. Celoplošné a rovnoměrné broušení parket zajišťují profesionální brusné stroje. Případné mezery mezi parketami lze vytmelit, aby se zajistila jednotnost a celistvost povrchu podlahy. Povrchová úprava parket zajistí odolnost vůči poškrábání a dalšímu možnému mechanickému poškození, které vzniká při zatížení podlahy. Povrchová úprava parket zahrnuje lakování, olejování a voskování. Při renovaci se používají polomatné, případně lesklé laky. Podlaha z parket sluší nejvíce obývacímu pokoji.

Kvalitní masivní dřevěnou podlahu seženete za přijatelnou cenu, pokud se rozhodnete nakupovat přímo od výrobce. Podlahy z masivu, parketové lišty i parkety atypických  rozměrů ze smrkového či dubového dřeva včetně případné pokládky, můžete nakoupit od českého výrobce A + PARKET. Pro prkenné podlahy je klíčové optimální vysušení materiálu a použití toho nejkvalitnějšího laku k povrchové úpravě masivního dřeva.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*