Začnou střechy zdobit světlovody?

světlovody

světlovodyOdrazu světla lidé využívali již před mnoha staletími. A není důvod, proč by tomu tak nemohlo být nadále. Pomocí kopule a tubusu je světlo zachycováno a vedeno do prostoru, který osvětluje. Použitý reflexní povrch tubusových světlovodů odrazí maximální možné množství paprsků. Jedná se tedy o přirozené denní, ne umělé světlo vydávané žárovkami či zářivkami. Toto světlo je pro oči jistě příjemnější než umělé elektrické osvětlení. Za takto získané denní světlo nemusíte platit. Použití světlovodů tak představuje značnou úsporu elektrické energie za osvětlení interiérů.

Kopule nastálo zabudovaná na střeše nebo fasádě objektu, střechu nijak nehyzdí, naopak. Jedná se o dobře vypadající prvek. V místnostech je pak instalován koncový prvek světlovodu vyrobený z difuzního skla, které paprsky rovnoměrně rozptýlí po celém  prostoru. Světlovod je ideálním řešením i pro chodby, koupelny a další místnosti uprostřed objektu, kancelářské prostory a další místnosti bez oken a tudíž bez jiné možnosti denního světla.

Kvalitní tubusový světlovod Lightway má minimální tepelné ztráty a nekondenzuje v něm voda ani v zimních měsících. Úspora energií se totiž ani zdaleka netýká pouze pasivních a nízkoenergetických staveb. S instalací světlovodů lze počítat již ve fázích plánování stavby, lze je ale s úspěchem použít i do již stojících a starších nemovitostí. Světlovod zajistí obytným i komerčním prostorům denní přirozené příjemné světlo zadarmo. Jeho vysoká životnost vám zaručuje návratnost počáteční investice. Obzvlášť pokud jsou díky světlovodům osvětleny velké prostory. Světlovody lze s úspěchem instalovat i do skladů či výrobních hal. Světlovod můžete používat mnoho desítek let a představují alespoň v malé míře jistou energetickou soběstačnost.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*