Tvoříme na Velikonoce: 3D omalovánka slepička s kuřetem a vajíčky

velikonocni omalovanka

Ke svátkům jara neodmyslitelně patří zdobení velikonočních kraslic, ale také různé jiné techniky velikonoční tvorby. V jednom z nedávných článků jsme vám představili techniku tvoření zažehlovacími korálky. Všechny tyto postupy mají jedno společné – a to vytvořit interiérovou nebo i venkovní dekoraci a zabavit děti. To je v dnešních dnech možná zdaleka nejdůležitější. Dnešní výrobnu si zamilujete, protože se hodí pro malé i velké. Navíc ji zvládnou bez dopomoci. Jednodušší už to totiž ani být nemůže. Stačí, když na tvrdší papír vytiskněte dětem šablonu a necháte je, aby ji kreativně vybarvily a je skoro hotovo.

Budete potřebovat:

  • šablonu slepičky s kuřátkem a vajíčky, kterou stáhnete zdarma ve formátu pdf ZDE.
  • pastelky nebo fixy

Postup:

Vytiskněte šablonu a nachystejte vše potřebné.

Nechte děti, aby obrázek kreativně vybarvily, fantazii se meze nekladou. To bude chvíli trvat a vy budete mít pár drahocenných minut pro sebe. Ruku na srdce, kdy jste si naposledy v době distanční výuky školáku vypili v klidu kávičku?

 Nakonec část označenou černou čárou zahnete dozadu tak, aby obrázek stál.

Dostanete tak jednoduchou, ale efektní 3D dekoraci, která se bude hodit na každý parapet nebo třeba pracovní stůl. My jsme použili pastelky. Určitě by šel obrázek vybarvit také za pomocí temperových barev a vatových tyčinek (ušáků).

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*