Léto pod novou pergolou

rohová pergola - vetas.cz
pergoly

rohová pergola - vetas.cz
pergoly

Jak si udělat příjemné prostředí na zahradě? Trávník a záhonky s květinami a zeleninou k tomu většinou nestačí. Hodně lidí chce na zahradě také relaxovat a trávit čas s rodinou a přáteli. K tomu je dobré mít posezení, nejlépe zastřešené, které poskytují zahradní altány nebo pergoly.

Ať už se rozhodnete pro samostatně stojící altán nebo pergolu u domu, musíte se zamyslet nad tím, jak velký objekt budete potřebovat a jakému materiálu dáváte přednost. Nejoblíbenější je samozřejmě dřevo. Pokud nechcete za pergolu utratit velký finanční obnos, volte dobře naimpregnované měkčí dřevo smrku, borovice nebo modřínu. Jako další krok můžete vybrat podlahovou krytinu, kterou bývá dlažba, a často také kámen. Pergoly mají často nezpevněnou přírodní podlahu, trávu, hlínu či písek. Je dobré myslet i na přístupovou cestičku k pergole či altánku.

Pergoly mohou poskytovat různou míru soukromí. Jedna strana může být neotevřená nebo lze stěny pergoly nechat porůst popínavými opadavými či stále zelenými liánami. Pak už stačí vybrat nějaký pohodlný zahradní nábytek a můžete si začít užívat hezkého počasí venku.

Pergola mívá nejčastěji plochou střešní konstrukci a obdélníkový či čtvercový půdorys, možný je i tvar pravidelného víceúhelníku. Pokud vám jako zastřešení nestačí dřevěné trámky porostlé popínavými rostlinami či rohože, můžete zvolit komůrkový polykarbonát, případně i střešní tašky. Aby se zajistila delší životnost pergoly, usazují se nosné sloupky pergoly do kovových patek zakotvených v betonu. O pergolu se není nutné nijak zvlášť starat. Postačí obnova ochranným nátěrem zhruba každé dva roky.

Společnost Vetas se může pochlubit řadou realizací zahradních altánů, pergol i zastřešených garážových stání. V jejím sortimentu najdete standardní pergoly různých tvarů i velikostí. Montáž není náročná, díky použití stavebnice tvořené jednotlivými díly, jako jsou nosné sloupky, truhlíkové sloupky či pergolová prkna. Pergoly jsou dodávány včetně  montážního návodu a spojovacího materiálu. Pokud si na svém pozemku představujete něco jiného, než co jste zvyklí vídat v běžném sortimentu obchodů, nechte si navrhnout a realizovat pergolu přesně podle vašich představ a požadavků. Není problém doobjednat nejrůznější příslušenství k pergole, jako jsou rákosové rohože, zahradní nábytek či nátěrové hmoty.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*