Lepší výživa pro vaši kočku

brit kocka loskutak

Kočka domácí zůstala prakticky nedotčena procesem domestikace. Člověk od kočky nechtěl, aby se nějak měnila, po celou dlouhou dobu totiž byla využívána jako ochránce úrody a lidského obydlí před hlodavci. I vedle člověka tedy kočka zůstala predátorem, lovcem a hlavně masožravcem.

brit kocka loskutakKrmivo pro kočky musí splňovat několik požadavků. Do kočičího jídelníčku není příliš vhodné zahrnovat rostlinné bílkoviny, hlavní ingrediencí by tedy mělo být maso. Kvalitní krmivo není pouze zdrojem výživy, ale pomáhá i udržovat zdravý trávicí trakt, kůži, chrání chrup, a celkově zlepšuje kvalitu kočičího života. V neposlední řadě musí být krmivo pro kočky atraktivní a chutné. Na základě těchto požadavků vyvinul český výrobce krmiv Brit, pod značkou Brit Premium, novou řadu krmiv pro kočky Cat’s Life.

Tato krmiva obsahují vysoký podíl různých druhů masa – kuřecí, maso z lososa, jehněčí a krůtí. V poslední fázi vaření jsou unikátním výrobním postupem přidávány lahodné masové omáčky, díky kterým zůstává zachována vůně a chuť masa a vyhovují tedy všem kočičím gurmánů. Ve všech krmivech Brit Premium pro kočky jsou obsaženy mannan- a frukto-oligo sacharidy, což jsou látky příznivě působící na zdraví trávicího traktu a posilující imunitu. Obsahují  lososový oleje a účinné antioxidanty zlepšující zdraví kůže. Přidávány jsou byliny působící na celkové zdraví kočky. Například pampeliška, rostlina, velmi široce využívaná v lidovém léčitelství jako účinný prostředek proti nejrůznějším zánětům v těle, od dásní, přes kůži až po trávicí trakt.

Zásady správného krmení kočky

Správného fungování organismu dosáhneme každodenní zdravou výživou bohatou na prebiotika, vitamíny, minerály, organické stopové prvky a další živiny. Tuto funkci zaštiťují kvalitní kompletní granulovaná krmiva. Vlhká krmiva, kapsičky, přinášejí kromě toho kočce hlavně potěšení. Vždy je třeba vybrat krmivo odpovídající potřebám konkrétní kočky a její životní fázi. Portfolio Brit Premium Cat’s Life zahrnuje varianty pro dospělé kočky, kočičí seniory, koťata, kastrované, citlivé kočky, kočky s nadváhou a kočky žijící doma.

Kočka střídá během dne aktivitu s odpočinkem. Měla by mít nepřetržitý přístup k misce plné  lahodného a výživného kompletního krmiva. Kapsička je ideální snídaní či večeří, kterou si kočka ráda vychutná ve společnosti svého člověka. V přírodě je její přirozená kořist vždy čerstvá, i doma tedy preferuje potravu, která vypadá čerstvě a hezky voní. Do čisté misky tedy nasypte krmivo v takovém množství, aby ho kočka stihla sníst za jeden den. Nezapomeňte na dostatek čerstvé pitné vody. Důležitý je také klid a pohoda při krmení, kočka by neměla být při krmení rušena lidmi ani dalšími zvířaty v domácnosti.

I kočky mívají mlsné jazýčky. Řada krmiv Brit Premium Cat’s Life proto nabízí široký výběr granulí a kapsiček, ze kterých každý chovatel vybere to pravé pro svou šelmu, aby byla spokojená a zdravá.

brit kocka loskutak

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*