Na čištění sedaček je dobré pozvat profesionály

kocka na kresle

Nejspíš byste se divili, kolik špíny se drží v sedacích soupravách. Ležíme na nich u televize, sedávají tam návštěvy, občas na nich jíme nebo konzumujeme brambůrky. Sem tam se něco rozlije, nějaký ten drobek zapadne dovnitř. A to ani nevíte, kolik roztočů, alergenů, plísní a prachových částic se skrývá pod povrchem.

Skvrny na povrchu možná vyčistíte svépomocí, ale na nečistoty uvnitř jste bez potřebného vybavení krátcí. Firmy na úklid mají speciální extraktory s výkonnými čerpadly, které vstřikují čistící látku do sedačky a následně ji odsávají. Odstraní se tím roztoči, prach, vlasový maz, pot a další nečistoty, čalounění navíc dostane zpět svou zářivou barvu.

kocka na kresle

Co všechno lze takhle vyčistit

Výše popsaná technologie se používá nejen na čištění sedaček Brno. Dá se aplikovat na čalouněné židle a křesla, funguje na semišové a jiné typy látek včetně alcantary (umělá kůže z netkané textilie). Procedura jim neuškodí, pokud jsou použity čisticí prostředky s nízkým pH. Vysoká alkalita většině materiálů nesvědčí a každá dobrá firma to ví.

Pozvěte si odborníky

Aspoň jednou za několik let byste si tedy měli pozvat odborníky, kteří provedou hloubkové čištění. Udělejte si na ně čas, některé firmy jsou schopné za vámi dojet i navečer, či dokonce o víkendu. Příkladem takové solidní společnosti je brněnská Remiáš Global Services s.r.o. Pracují 7 dní v týdnu po dobu 24 hodin denně. Zaměřují se na čištění sedacích souprav Brno a okolí, ale přijedou za vámi kamkoliv po celé ČR. Ceny nejsou vůbec zlé, což si ostatně můžete ověřit přímo v ceníku na jejich webu.

Samozřejmě je možné si zakoupit spreje, mýdla a různé čisticí prostředky a zkusit to svépomocí, ale výsledku odborníků nikdy nedosáhnete. Kromě toho se vám ještě může stát, že poškodíte materiál potahu, což by byl velký problém. Cena potahu často tvoří až čtyřicet procent z ceny sedací soupravy. Nechte to raději na profesionálech.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*