Láska na první pohled? Nejčastěji za ní stojí oči

pece o oci

Každý už slyšel výraz „láska na první pohled“. Že to není jen prostá věta, ví nespočet šťastně zamilovaných párů. Oči jsou pro komunikaci velice důležité a jejich výraz o nás napoví mnohé – hlubokému upřímnému pohledu prostě jen tak někdo neodolá. Proto se designeři zaměřili na hledání způsobů, jak pohled podtrhnout a vyvinuli barevné kontaktní čočky. Čočky tak již dnes nejsou jen nutnou součástí v případě vady zraku, ale i chtěným a velice příjemným módním doplňkem – a barevné kontaktní čočky nedioptrické mohou nosit i ti, kteří žádnou vadu zraku nemají.

Český vynález

Dioptrické kontaktní čočky spatřily světlo světa před více než 50 lety a zásluhu na jejich dnešní podobě má hlavně český vědec Otto Wichterle. Díky jeho nezlomné vůli a velké trpělivosti si dnes tento převratný vynález oblíbili statisíce uživatelů na celém světě. Materiál, z něhož se čočky vyrábí, je velmi měkký, obsahuje spoustu vody a je propustný. Díky těmto přednostem oči nijak netrpí ani při každodenním používání. Než ale začneme čočky používat, je vhodné navštívit očního specialistu a vše s ním zkonzultovat. Potom už nám nic nebrání vyměnit brýle za pohodlnější variantu.

Buďte originální a měňte barvu svých očí podle nálady

Ať už trpíte krátkozrakostí či jinou vadou zraku, můžete vyzkoušet trend poslední doby – barevné kontaktní čočky dioptrické. Díky široké škále barev a jejich zpracování dokážou zvýraznit vaši přirozenou barvu očí, nebo ji naopak úplně překrýt a změnit například modré oči na tmavě hnědé. Žádnou překážkou není ani různý počet dioptrií, které na každé oko potřebujete. Čočky se totiž objednávají zvlášť pro levé i pravé oko, a tím zajišťují uživateli vysoký komfort. A že máte oči zdravé jako rys? I tak můžete experimentovat. Na trhu naleznete i barevné kontaktní čočky nedioptrické.

Pokud vás v brzké době čeká nějaká důležitá schůzka nebo pracovní pohovor, podtrhněte svůj vzhled sytostí barvy očí. Modrou, hnědou nebo zelenou dodáte očím hloubku a váš pohled se stane neodolatelným. I odvážnější fialová, žlutá či růžová barva působí přitažlivě a sexy, po těch sáhněte při setkání s přáteli. Večerní party si přímo říká o extravagantní crazy čočky. V každém případě si můžete být jisti, že budete jedineční a originální.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*