Kam vyrazit na hory?

lyžování

lyžováníTaké jste si zkusili oloupat cibuli, abyste odhadli, jestli bude letošní zima tuhá nebo mírná? Mnoho lidí se už nemůže dočkat pořádné sněhové nadílky. Na sníh ale zatím čekají lyžaři i provozovatelé zimních středisek. Vloni jim počasí příliš nepřálo, letos je situace zatím podobná. Na své si nepřišli především milovníci běžeckého lyžování.

Pobyt na horách během vánočních svátků plánuje každoročně mnoho Čechů. Kam ale vyrazit, aby byly dobré sněhové podmínky alespoň trochu zaručeny? Pokud lze soudit podle začátku prosince, vypadá jako dobrá volba třeba Klínovec a případně i Boží dar v Krušných horách. Se svou výškou přes 1000 metrů nad mořem, širokou nabídkou ubytovacích kapacit, mnoha kilometry upravených běžeckých tras a známou Ježíškovou cestou splňuje všechny předpoklady pro pěknou zimní dovolenou.

V Krkonoších si rodiny s dětmi oblíbily především menší lyžařská střediska, jako jsou například v Dolním Dvoře nebo Žacléři, která jsou opravdu „family friendly“. Ti, kteří si chtějí pořádně zalyžovat na červených a modrých sjezdovkách a večer se pobavit volí spíše velká střediska v Peci pod Sněžkou, Jánských lázních a podobně.

Milovníci běžek již tradičně vyrážejí do Jizerských hor, nejenom na profláknutou jizerskou magistrálu ale i na udržované okruhy a tratě v okolí Josefova Dolu nebo Albrechtic. Pokud ale chcete mít téměř jistotu stabilní sněhové pokrývky, nezbude vám nic jiného, než vyrazit do vyšších nadmořských výšek. Nemusíte jet nutně do Alp, co třeba strávit zimní dovolenou na Slovensku?

Pokud si ještě nejste jistí, kam za sněhem a čerstvým vzduchem vyrazit, můžete se inspirovat na webu Activtrip.cz, kde snadno vyhledáte ubytování i lyžařské středisko, které vám bude vyhovovat. Výběr místa lze omezit podle celkové délky sjezdovek ve středisku, možností sáňkování, běžkování, jízdy na snowboardu, freeridu, snow tubingu či vyžití v snowparku a dalších aktivit. Vyhledávat lze i podle nabízených služeb, jako je například bezplatné parkování, lyžařská škola, půjčovna vybavení nebo ski bus.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*