Fenoménální grilování.

gril

grilStále více lidí v Česku si oblíbilo grilování. Je to příjemný způsob, jak strávit příjemný čas s rodinou nebo přáteli. Pro to, aby byla vaše grilovačka vydařená, snadná a zábavná, budete ale potřebovat kromě grilu alespoň základní vybavení.

Kvalitní náčiní vám usnadní práci. K základnímu vybavení patří grilovaní štětky a obracečky. Pokud grilujete opravdu často a rádi, můžete využít litinové desky nebo pizza kámen.

Pro snadnou manipulaci s grilovanými potravinami slouží grilovací stojany, jehly a stojany na špízy  grilovací misky nebo kolíbky, nebo třeba stojan na kuře.

Pokud se chcete pochlubit profesionálním steakem nebo špalíkem masa, oceníte teploměr ve formě sondy, kterou jednoduše zapíchnete do masa.

Není gril jako gril. Můžete zvolit klasické zahradní grily na dřevěné uhlí, grily plynové či elektrické. Při výběru grilu se dívejte na jeho kvalitu a praktičnost. Jako bonus můžete vybrat gril, který má zajímavý design.

Grily na dřevěné uhlí vytvoří tu pravou atmosféru zahradního grilování se žhnoucími uhlíky. Jejich nespornou výhodou je poměrně nízká pořizovací cena. Zvyšuje se i obliba elektrických grilů, a to především pro jejich snadnou obsluhu a komfort při grilování. U plynových grilů odpadá zdlouhavá příprava grilu a čekání na prohoření dřevěného uhlí. Navíc plynové hořáky zahřívají celou plochu grilu rovnoměrněji. Elektrický gril lze využít na rozdíl od klasického zahradního grilu na balkonech, terasách a podobně. Výhřev zajišťuje  topná spirála.  Navíc pokrmy připravené na elektrickém grilu jsou zdravější, protože nedochází ke spalování odkapávaného omastku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*