Co udělat, aby vaše radiátory vypadaly jako nové

radiator

Zima je již pryč a s ní i topná sezóna. Proto právě nastal ten správný čas na renovaci vašich radiátorů. Po dlouhém používání mohou již vypadat zašle a celkově pak kazí dojem z jinak dokonalého interiéru u vás doma. Renovace starých radiátorů není nic složitého a pokud budete vědět, jak na to, jsme si jisti, že tuto práci hravě zvládnete.

Radiátor nejdříve zkontrolujte

Nejprve je potřeba zkontrolovat, zda radiátor opravdu jinak funguje tak, jak má. Zda nikde nekape voda, zda správně topí apod. Pokud na něm totiž shledáte jakoukoliv závadu, je zbytečné provádět renovaci. Nejprve si domů pozvěte někoho, kdo vám poradí, jak radiátor opravit. Je totiž také možné, že bude nutné celý radiátor vyměnit a vy byste tak celou renovaci prováděli zbytečně.

Důkladně vyberte barvu

Radiátor nemůžete natřít jakoukoli barvou, kterou máte zrovna po ruce. Vyrazte proto do specializované prodejny a nechce si od personálu poradit, kterou barvu zakoupit. Na radiátory existují speciální barvy, které vydrží i velké teplotní výkyvy, a i po několika letech budou vypadat stále dobře. Jedna malá rada od nás zní, pokud máte možnost neberte přímo zářivě bílou barvu ale spíše lomenou bílou. Vypadá lépe a přirozeněji.

Na řadu přichází broušení

Nejdříve si pomocí kartonu, nebo folie přikryjte podlahu, ať máte s úklidem co nejméně práce. Poté se již můžete pustit do samotného broušení. Tento krok rozhodně nepodceňujte, protože jen tak vám bude výsledná barva na radiátoru držet, tak jak potřebujete. Na všechna místa, kde vidíte jiný nátěr, nebo místa, která začínají reznout zbruste pomocí ocelového kartáče. Na ostatní místa na radiátoru si vezměte na pomoc brusnou houbu, nebo smirkový papír, kterým se dobře dostanete i do hůře přístupných míst.

Vše pořádně omyjte

Ještě předtím, než se do natírání radiátoru pustíte, musíte ho dobře očistit. Nejprve jej omeťte pomocí smetáčku od hrubých nečistot. Poté ho zbavte mastnoty pomocí speciálního přípravku a na konec celý radiátor omyjte teplou vodou s kapkou přípravku, nebo i obyčejného mýdla. Nechte oschnout a místa, která si nechcete od barvy ušpinit přelepte pro ochranu páskou.

Antikorozní ochrana

Než se pustíte do aplikace finálního nátěru je ještě jako podklad dobré použít antikorozní nátěr, který bude radiátor chránit před rezavěním, a navíc ještě zlepší přilnavost finální barvy.

Finální nátěr

Otevřete si plechovku s barvou a dobře promíchejte. Pokud je nutné naředit ji vodou, postupujte dle návodu. Pomocí štětce poté začněte natírat radiátor. Do špatně přístupných míst se lépe dostanete pomocí zahnutého štětce. Až budete mít hotovo, nechte barvu klidně do druhého dne v klidu pořádně proschnout. Teplota by neměla být nižší než je 10 stupňů, a vlhkost vyšší než 75%, poté by barva pomalu a špatně schla. Druhý den zkontrolujte, jestli vše vypadá dobře a máte hotovo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*