Jaká je zahrada vašich snů?

realizace zahrady

realizace zahradyZahradní architekt je v pravém slova smyslu umělcem. Není snadné sladit všechny zahradní prvky. V každé zahradě se odráží osobitý přístup zahradního architekta. Důležitý je i důraz na technické detaily. Dobrý návrh zahrady musí také počítat s tím, jak bude zahrada vypadat, za pět, deset či patnáct let.  Jen tak nakonec zahrada představuje místo, kde můžete v klidu odpočívat obklopeni v krásném prostředí d oblíbenými rostlinami.

Při realizaci zahrad je samozřejmě nutné myslet na nároky jednotlivých rostlin. Některým rostlinám je dobře spolu, jiné se spolu nesnesou třeba kvůli různým nárokům na půdu, zálivku a podobně.

Návrh i následná realizace zahrady je složitý a poměrně zdlouhavý proces, kdy je nutné skloubit vkus zadavatele, originální nápady architekta a parametry místa, kde budeme zahradu zakládat. Pokud máte rádi středomořskou květenu, třeba citrusy, můžete je pěstovat jako mobilní zeleň, a na zimu je přemístit do interiéru nebo ještě lépe do zimní zahrady.

Dobře založená zahrada musí být nejenom atraktivní na pohled, ale také funkční. Většina zahrad má totiž nejrůznější využití, ne pouze dekorativní funkci. Do zahrady chtějí majitelé zakomponovat zahradní posezení, pergolu či altánek, zahradní jezírko či bazén, stání pro auto či herní prvky pro děti. I přes tyto různé funkce může zahrada působit sjednoceně a příjemně. Stačí zvolit zahradu v jednotném stylu, ať už třeba venkovském, japonském nebo inspirovaném Provence. I malá zahrádka může být krásná, zajímavá a vkusná. Zahrada by se v žádném případě neměla brzy okoukat a měla by působit zajímavě v každém ročním období.

zahrady gelerieVětšina lidí požaduje, aby zahrada byla nízkoúdržbová, proto jsou dobrou volbou trvalky, které nejsou náročné na údržbu a nevymrzají. Postupovat při realizaci zahrady cestou pokus/omyl, se tak z mnoha důvodů nemusí vyplatit. Pokud plánujete založit novou zahradu nebo změnit tu stávající, doporučujeme minimálně konzultaci se zahradními designéry. Poradí vám se založením skalky, volbou materiálů pro cestičky, s otázkou volby vodních prvků v zahradě i s výběrem dekorativních stromů, keřů i květin. Inspiraci a více informací najdete na webu zahradnictví Pragoflora.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*