Jsou tepelná čerpadla dobrá volba?

čerpadlo Vaillant se zásobníkem

S ohledem na ceny energií, tvoří náklady na vytápění nemovitosti nemalý pravidelný výdaj. Vzhledem k tomu, že v dohledné době zřejmě ceny energií klesat nebudou, lze náklady šetřit dostatečným zateplením objektu a volbou optimálního systému vytápění. Možností je hned několik, například moderní výkonné automatické kotle na tuhá paliva nebo ekologicky přijatelnější tepelná čerpadla. Ty volí stále více lidí pro novostavbu, lze o nich ale uvažovat i v případě rozsáhlejší rekonstrukce stávajících objektů.

Nevýhodou tepelných čerpadel je samozřejmě vyšší počáteční investice. Při správné instalaci však představují tepelná čerpadla ekologický a poměrně levný způsob vytápění, s možností ohřevu vody připojení na systém podlahového vytápění. Základními druhy tepelných čerpadel jsou systémy vzduch/vzduch, vzduch/voda a země/voda.

Výhody tepelných čerpadel vzduch/voda

Jednou z výhod kvalitních tepelných čerpadel je jejich snadná montáž i obsluha. Na rozdíl od tepelných čerpadel používající teplo odebrané ze země, není nutné provádět výkopové práce na zahradě ani další stavební úpravy. Tento druh čerpadel odebírá teplo z okolního vzduchu a  nenarušuje tak teplotní rovnováhu okolí. I tepelná čerpadla vzduch/voda mohou pracovat celoročně, i když optimálně maximálního výkonu je dosahováno pouze za určitých podmínek. Přesto se nemusíte bát, že byste během mrazivých dní a nocí v domě vytápěném tepelným čerpadlem zmrzli. Ani tepelné čerpadlo není perpetuum mobile a tak potřebuje ke svému provozu část vyrobené energie.

Tepelná čerpadla Vaillant

čerpadlo Vaillant se zásobníkemTepelná čerpadla německého výrobce Vaillant představují záruku kvality. Společnost působící po celé Evropě se může pochlubit již 140 lety zkušeností v oboru vytápění. K dispozici je i mnoho druhů příslušenství. O kvalitě výrobků svědčí poskytovaná záruka, na tepelná čerpadla 5 let, na kompresor čerpadla dokonce 10 let.

Tepelná čerpadla vzduch/voda či země/voda tak představují precizně zpracované systémy, které vynikají dlouhou životností, spolehlivostí, bezúdržbovostí, tichým provozem a v neposlední řadě i vysokou výkonností danou i tím, že proces přeměny tepla se odehrává uvnitř budovy. Tepelná čerpadla Vaillant patří k nejúčinnějším ve své třídě. Stejně důležitou roli jako je výběr čerpadla hraje i jeho instalace a nastavení systému. Jen tak bude tepelné čerpadlo dobře fungovat a počáteční investice se rychle vrátí. Při správném nastavení systému je v mírném pasu výkon tepelných čerpadel dostatečný k vytápění objektů i během mrazivých měsíců. V létě lze přebytečným teplem ze systému třeba vyhřívat bazén.

Pokud uvažujete o vytápění tepelným čerpadlem, můžete se nechat vypracovat cenovou nabídku a odborný návrh zdarma a nezávazně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*