Keramické kočky jako bytová dekorace

kočky z keramiky

Aby byla místnost hřejivým a příjemným místem k bydlení, potřebuje nějaké ty doplňky. Velmi dobře vypadají přírodní materiály. Dřevo, kov, sklo i keramika se dobře kombinují. I když si myslíte, že v případě bytových dekorací je méně někdy více, určitě tím nemyslíte stereotypní vzhled domu či bytu. Prostor by měl být osobitý a odrážet vkus těch, kdo byt či dům obývají. Pokud chcete změnu, nemusíte se hned pouštět do časově i finančně náročných rekonstrukcí. Zkuste interiér oživit nějakou hezkou dekorací.

Ruční práce se v dnešní době cení, a Česko je snad stále vyhlášené svým porcelánem a keramikou. Výrobků z Číny máte doma jistě již dost a je fajn vybrat si domů něco, co vyrobily zlaté české ručičky. Můžete si třeba vybrat jen zajímavé stinidlo lampy, svícen, květiníč, sošku nebo zajímavě vypadající ozdobné nádoby.

Kočičí dekorace

kočky z keramikyKočky nás uhranuly svým štíhlým a pružným tělem a roztomilým kukučem. Ty keramické, narozdíl od těch opravdových, potřebují minimální péči. Keramická kočka je skvělým dárkem k Valentýnu, narozeninám nebo svátku. Barvu a odstín sošek lze snadno sladit s každým interiérem, třeba s polštářky a se závěsy.

Ve specializovaném internetovém obchodě keramika-andreas.cz najdete keramické kočky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí. Protože se jedná o ruční práci, nejsou žádné dva výrobky zcela identické. Kočka nebo několik koček s ručně malovaným dekorem  vynikne na chatě i v domě či bytě.

Pokud si během dlouhých zimních večerů rádi uděláte příjemnou chvilku s voňavou svíčkou, možná se vám bude líbit elegantní svícen v podobě keramické kočky. Svíčka se vkládá dovnitř svícnu a příjemně osvítí a provoní prostor. Větší kočka svícen dobře vypadá třeba na pergole nebo na zahradě. Glazováním a vypálením na dostatečně vysokou teplotou získá keramika povrch odolný proti nepříznivým klimatickým podmínkám.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*