Dlouhá cesta k žehličkám s parním generátorem.

žehlička

žehličkaŽehlička nechybí snad v žádné domácnosti. Působení teploty a tlaku k vyžehlení prádla se používalo již u prvních modelů žehliček, které se objevovaly už v patnáctém století. Žehlit s tímto typem žehličky by se nám ale v dnešní době pravděpodobně moc nelíbilo.

I ty nejlevnější modely žehliček nabízejí plynulou regulaci teploty podle druhu žehlené tkaniny. Klasické žehličky ustoupily žehličkám napařovacím, které jsou při narovnávání vláken v tkanině šetrnější. Napařovací žehličky tkaninu zvlhčují, takže není problém vyžehlit i „přeschlé“ prádlo. Ještě poměrně nedávno se používaly žehličky se  spirálou zahřívanou elektrickou energií. K udržení stálé teploty se používá termoregulátor.

I když žehlení většinou nepatří mezi oblíbené domácí práce, alespoň blůzy a košile žehlit musíme. Bohužel ani ty nejdokonalejší napařovací žehličky, případně moderní žehličky s parním generátorem nejsou robotem, který udělá veškerou práci za vás. Žehličky s parním generátorem vám však práci maximálně ulehčí.  Kvalitní žehličky s parním generátorem disponuje konstantní párou o dostatečném výkonu. Žehlící plocha sofistikovaných modelů je vyrobena ze speciální slitiny odolávající vysokým teplotám. Pro dokonalé a snadné žehlení je důležitý tvar a materiál žehlící plochy, ale především rovnoměrné rozložení páry, o které se stará různé množství trysek. Kvalitní žehlička nesmí být příliš těžká, aby se s ní snadno manipulovalo, ale ani příliš lehká, abyste nemuseli na žehličku příliš tlačit.

Existují i modely žehliček s parním generátorem, které jsou charakteristické dvojitým profilem s vnějším keramickým povrchem a vnitřní žehlící plochou z nerezové oceli. Všechny zmiňované typy žehliček najdete na LevneElektro.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*