Finské sruby – zdravé a pohodlné bydlení

srub

srubV dnešní době existuje mnoho možností bydlení, které si liší použitým materiálem i technologickými postupy. Stále oblíbenější jsou i dřevostavby nejrůznějších typů. Jedním z nich jsou dřevostavby v pravém smyslu, tedy sruby. Finské dřevěné sruby jsou vhodné i k celoročnímu obývání. Představují zdravé a příjemné bydlení.

O bydlení ve srubu existuje několik mýtů, které se ani v nejmenším nezakládají na pravdě. Jedním z nich je mýtus o nízké životnosti a malé odolnosti dřevostavby. Dřevěné stavby, pokud jsou kvalitní, vydrží mnoho desítek let. Jejich životnost je tedy srovnatelná s novostavbami z cihel, tvárnic či dalších materiálů.

Vysoké odolnosti stavby se dosahuje již výběrem použitého materiálu. Dřevo severské borovice je ideálním základním stavebním materiálem pro výrobu srubu. Charakteristiky platné pro borovicové dřevo, které roste v našich zeměpisných šířkách a klimatických podmínkách, dřevo severské borovice v mnoha ohledech převyšuje. Dřevo severské borovice má jedinečnou strukturu, je husté a pevné. Umožňuje výbornou přirozenou regulaci tepla a vlhkosti vzduchu v interiéru.

Bydlení ve srubu představuje osobitý a krásný styl bydlení. Při návrhu a realizaci srubu lze vzít v úvahu specifická přání a představy klientů. Pokud vás bydlení ve srubu oslovilo, můžete se inspirovat  některým z již realizovaných srubů, které jsou postaveny ve 4 základních stylech.  Sruby a roubenky Kontio jsou využitelné jako chata, chalupa či rodinný dům k celoročnímu obývání. Finská společnost Kontio provozuje  největší linku na výrobu trámů na světě.

Stabilní těsná konstrukce srubů je zaručena použitím širokého vyhloubení kulatin. Dochází tak pouze k minimálnímu sesedání konstrukce. Konstrukcí s uzavřenými rohovými spoji na bázi čepu a drážky je zajištěna izolace a ochrana před vlhkostí i omezení vzniku pohledových prasklin v kulatrinách.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*