Štípačky dřeva.

štípače

štípačeTopná sezóna sice začala alespoň papírově už v říjnu, ta pravá zima ale ještě nezačala. Pokud ale topíte dřevem a topivo ještě nemáte připravené, je opravdu nejvyšší čas začít. Zpoždění lze ale snadno dohnat pokud sekyru a pilu vyměníte za kvalitní štípače dříví. Vytápění dřevem je ekonomické v případě, že máte efektivní moderní kotel a kvalitní suché dřevo za rozumnou cenu. Navíc dává mnoho majitelů novostaveb rodinných domků topení v krbu. K tomu je nutné připravit si dostatečnou zásobu optimálně dlouhých a silných polínek.

Čas nutný pro přípravu hromady dříví na topení zkrátíte na minimum, pokud použijete kvalitní výkonnou štípačku dřeva. I menší jednoduchý základní model elektrické štípačky dříví postačí k přípravě dřeva pro běžný rodinný domek. Pokud sháníte štípačku s vysokým výkonem a štípacím tlakem, která si poradí i s tvrdým dřevem třeba buku či dubu, vybírejte mezi štípačkami benzínovými. Obsluha štípačky je jednoduchá a práce s ní bezpečná.

Investice několika tisícikorun se vyplatí, zvážíte li úsporu času a úsilí každý rok. Kvalitní štípačky značek Woodster a Scheppach mají dlouhou životnost a dobře se ovládají. Jednotlivé modely se liší rozměry a hmotností, výkonem, štípacím tlakem, počtem otáček i vybavením vhodnými doplňky. Existují modely v horizontálním či vertikálním provedení.

Oblíbená štípačka na dřevo je například Scheppach LS 600, která je standardně dodávaná s čtyřramenným klínem, který zpracuje poleno na čtyři části během jednoho pracovního cyklu. Tento model umožňuje volbu devíti délek  pracovního cyklu pístu podle délky polena. Výhodou tohoto systému je práce bez přerušení. U mnoha štípaček se musí čekat,   až se píst po každém pracovním cyklu vrátí úplně zpět do základní polohy. Díky praktickému podstavci s koly lze pohodlně štípat dříví ve vzpřímené pozici a v případě potřeby celé zařízeně bezpečně dovézt na místo určení.  Obouruční bezpečnostní ovládání zvyšuje bezpečnost používání.

Společnost AZ Technika je autorizovaným prodejcem výrobků Scheppach a Woodster a nabízí  záručním i pozáručním servis prodávaných zařízení. Případné opravy se řeší vždy  v centrálním servisu distributora.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*