Aku nářadí Metabo LiHD překvapí výdrží

kladivo Metabo

Skoro žádná domácnost a žádný kutil se neobejde alespoň bez Aku vrtačky. Většina kutilů ale v dílně má mnohem víc druhů aku nářadí. Pracují s ním i profesionálové v mnoha oborech. Proč? Především proto, že se snadno ovládá, je skladná a výkonná a dá se využít i tam, kde není přívod elektrické energie. Řemeslníci vědí, že se vyplatí si připlatit za kvalitní aku nářadí, které nabízí vyšší výkon, ale především delší výdrž baterie a životnost. Baterie je totiž klíčovou součástí AKU nářadí, a jen ta kvalitní vydrží každodenní používání, rychle se dobíjí a nedochází u nich k rychlému samovolnému vybití. Existuje několik typů baterií typu Li-Ion nebo Ni-Cd. Nejmodernější akumulátory jsou typu LiHD, a svým výkonem i dobu práce na jedno nabití překonávají ostatní.

Akumulátory Metabo LiHD

kladivo MetaboLithium-iontové akumulátory Metabo LiHD představují díky nové konstrukci inovativní řešení umožňující využít i při plném zatížení stroje, maximální  výkon akumulátoru po ještě delší dobu. Díky přepracované konstrukci vysoce výkonných článků a díky osazení masivními vodiči a konektory se zvětšenými kontaktními plochami umožňují zvýšení výkonu až o 67 % oproti klasickým Li-Ion akumulátorům. Nízké energetické ztráty a tím i vyšší výkon je dán i použitím speciální slitiny mědi a stříbra. Další výhodou proti starším typům akumulátorů je i prodloužení doby práce s AKU nářadím, na jedno nabití. Provozní doba je tak delší o úctyhodných 87%.

O něco vyšší pořizovací cena AKU nářadí Metabo je vykompenzována mnohem delší životností akumulátoru, potažmo AKU nářadí. Až o sto procent delší životnost akumulátorů je dána dlouhými nabíjecími intervaly. Právě počet životnost nabíjecích cyklů má totiž na životnost baterie největší vliv.

LiHD AKU kombinované kladivo Metabo

U Aku Kladiv, stejně jako například u AKU šroubováků Metabo LiHD jsou standardem dva výkonné akumulátory v balení. Pro náročnější práce v domě, v dílně i na zahradě je neocenitelným pomocníkem vrtací kladivo s elektropneumatickým příklepem, který je na rozdíl od mechanického příklepu příklepových vrtaček o poznání efektivnější. Vrták lépe proniká do tvrdých materiálů, jako je například panel vyztužený železnou armaturou, který najdete v panelových domech.

Pro domácí použití se používají AKU kladiva se sílou úderu kolem 2 J. AKU kladiva mohou zvládnout nejenom vrtání, ale i sekání, což je výhodné pokud potřebujete například vysekat drážky do zdiva či odstranit staré obklady. Příkladem takového kvalitního akumulátorového kladiva je AKU kombinované kladivo Metabo KHA 18 LTX s energií úderu 2,2 J, napětím akumulátoru 18 V a 4000 údery za minutu. Pro maximální bezpečí je obsahuje kladivo bezpečnostní spojku Metabo S-automatic, takže dojde k mechanickému odpojení pohonu při zaseknutí vrtáku.

LiHD kombinovaná kladiva, AKU vrtačky i AKU úhlové brusky koupíte v internetovém obchodě Ruční-Nářadí.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*