Zahradní nářadí pro malé i velké zahrady.

vertikutátor

vertikutátorÚdržba zahrady je jednodušší, pokud máte k dispozici to nejlepší zahradní nářadí. Na zahradu potřebujete celou řadu vybavení, od drobných jednoduchých pomůcek jako je sázecí kolík, květinová drapka pro kypření půdy, hrábě, lopatky, motyčky, pilky, šikovný vyrývač kořínků přes jednoduchý manuální kultivátor až po křovinořezy či sekačky na trávu.

Existuje i mnoho druhů zahradního nářadí, které nejsou na zahradách tak běžné, ale přitom vám mohou ušetřit spoustu práce. Pro snadnou jarní i podzimní výsadbu cibulek slouží rozevíratelný sázecí kolík. Pokud chcete ušetřit místo, můžete zvolit pouze jednu odnímatelnou násadu pro více druhů motyček a jiného  zahradního nářadí značky Gardena.

Pro péči o keře a stromy využijete zahradní nůžky. Existují i speciální nůžky vhodné na sestřih trávníku nebo například vinné révy. Na větší zahradu se již hodí i elektrické stroje a zahradní technika. Aku nůžky vám usnadní prořezávání keřů i stromů. Práce s aku nůžkami je snadná. Nůžky si poradí i s větvemi silnými 1,5 cm. Základem kvalitních nůžek jsou pevné odolné nože. Výhodou je, pokud lze nože v případě potřeby vyměnit.

Na předzahrádkách, zahradách i dvorcích se rozšiřuje móda perfektně zastřiženého anglického trávníku. Pro údržbu stávajícího trávníku i pro přípravu na výsev trávníku nového slouží ruční nebo elektrické vertikutátory, které provzdušní trávník a zabrání rozvoji mechů a plstnatění trávníku.

Pokud potřebuje po zahradě něco přemístit nebo někam uložit zahradní odpad, plevel a podobně, oceníte zahradní vozík. Vozík se snadno ovládá i v náročnějším například travnatém terénu. Snadno tak dovezete například trávu, ořezané větvičky, plevel, spadaná jablka nebo jiné ovoce například na kompost. Víko zahradního vozíku zabraňuje šíření zápachu a pronikání vlhkosti.

Elektrická zahradní technika to nejsou pouze vertikutátory a sekačky na trávu. Pokud se nechcete ohýbat a namáhat při kypření a okopávání záhonků, můžete zvolit elektrickou motyčku s bezúdržbovým  motorem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*