Drony pro domácí létání

RC kvadrokoptéra

RC kvadrokoptéraStále platí, že kdo si hraje, ten nezlobí. A neplatí to zdaleka jenom u malých dětí. Jen hračky pro dospělé bývají sofistikovanější a dražší. Hitem posledních let jsou drony, ale samozřejmě to nejsou bezpilotní válečné stroje, které se používají třeba při bombardování Sýrie či Iráku.

Dálkově řízené vrtulové stroje lze využít k mnoha účelům a létání s nimi je opravdová zábava. Pokud je dron osazen kvalitní kamerou, mohou vám natočené záběry vyrazit dech.  A na jaké částce začínají drony s kamerou pro domácí létání? Možná vás překvapí, že už zhruba na 10 000 Kč. Drony, neboli koptéry se samozřejmě mohou lišit v mnoha ohledech, a tomu odpovídá i jejich cena.

Nejběžnějším typem koptéry, kterou můžete vidět, je kvadrokoptéra, tedy dron se čtyřmi vrtulemi. Vrtulové drony mají většinou tři až osm vrtulí. Roli hraje i postavení vrtulí.  Koptéry s méně vrtulemi jsou pohyblivější a mrštnější, více vrtulí pak znamená větší stabilitu.

Pokud vám stačí pořizovat s dronem fotky, bude vám stačit model z jednodušší kamerou s jednoosou stabilizací, pokud chcete točit videa, je potřeba dvou či tříosá stabilizace. Drony se liší samozřejmě i hmotností a velikostí, motorem, řídící jednotkou a ovládáním, baterií či vrtulemi. Výdrž baterie se pohybuje od několika minut po více než půl hodiny. V každém případě se vyplatí koupit i baterie náhradní. Dražší modely také obsahují sofistikovanější elektroniku, jako je třeba GPS. Levnější modely mívají alespoň výškovým sonarem a optickým snímačem podlahy. Velmi užitečnou funkcí je také FAILSAFE TO RETURN AND LANDING, kdy se v případě ztráty řídícího signálu z vysílače kvatrokoptéra  automaticky vrátí do místa startu a přistane. Tuto funkci a spoustu dalších vychytávek jako indikátor stavu baterie a teploty, GPS, či režim Follow me, díky kterému vás kvadrokoptéra bude následovat, má například model Scout X-4.

Tento model i další levnější i dražší drony, včetně příslušenství a náhradních dílů koupíte ve specializovaném obchodě PeckaModel.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*