Rekonstrukce koupelnového jádra.

rekonstrukce koupelny

rekonstrukce koupelnyV panelákových domech jsou stále ještě k vidění koupelny s klasickým umakartovým jádrem, které nesplňují hygienické ani estetické a funkční požadavky kladené na moderní koupelnu. Navrhnout a vyřešit moderní koupelnu, to obnáší víc než pouhý výběr umyvadla, vany nebo sprchového koutu. Pokud se rozhodnete pro koupelnu spojenou s WC, je nutné dbát ještě více na rozložení jednotlivých prvků, popřp. zvolit druh výstavby mezistěny.

Existuje několik možných řešení rekonstrukce koupelny a prostoru wc. Nejjednodušší je zachování stávajících prostorových dispozic koupelny. Mnoho koupelen ale působí stísněným dojmeme, a pokud například uvažujete o instalaci vany i sprchového koutu, bouracím pracím se nevyhnete. V takovém případě budete potřebovat stavební povolení. V každém případě se ale doporučuje návrh a realizaci nové koupelny nechat na zkušených odbornících. Pokud jste se již pro rekonstrukci rozhodli, uvažujte rovnou i o renovaci rozvodů vody a nahrazení trubek starých několik desítek let za nové. Při rekonstrukci bytového jádra lze zvolit sádrokartonové podhledy s novým zabudovaným osvětlením a ventilací. K osvětlení lze zvolit bodová světla a úsporné halogenové žárovky.

Přestavba bytového jádra nejenom zvýší komfort bydlení, omezí rozvoj plísní v prostoru koupelny, ale i zvýší tržní hodnotu bytu. Rekonstruovat koupelnu můžete pomocí sádrokartónových popřípadě sádrovláknitých desek. Další možností je vyzdění bytového jádra.

Po vybourání starého bytového jádra a likvidaci odpadu, přicházejí na řadu zednické práce a vyzdění nových stěn a vodoinstalace. Třešničkou na dortu je pak montáž sanitární techniky. Až po obložení stěn obklady a po položení dlažby dostane koupelna svou finální podobu. Samozřejmostí, kterou nabízí kvalitní firmy je vymalování a kompletní úklid. Komplexní rekonstrukce bytového jádra Praha zajišťuje firma Lukostav. Zaručuje veškeré práce ve vysoké kvalitě a novou koupelnu do týdne.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*