Co pěstovat na balkoně?

bylinky

bylinkyUž jsme si dávno zvykli na to, že balkony a terasy nemusí zdobit jenom truhlíky s obligátními pelargóniemi. I když je představa truhlíků zvoucího k hostině včely a motýli lákavá, v dnešním článku se okrasnými letničkami zabývat nebudeme.

Stále více lidí používá balkon jako takovou malou užitkovou zahrádku a užívá si výpěstků vlastních vitamínů ze slunce.

Někdo se spokojí s několika druhy bylinek, jiný pěstuje chili papričky, chery rajčata nebo třeba jarní cibulku. Třeba tymián nebo máta jsou nenáročné bylinky, které najdou bohaté využití v kuchyni. I jarní cibulka je výborná volba. Lze jí sázet brzy na jeře i na podzim a už po nějakých osmi týdnech se můžeme těšit na úrodu. Nejlépe roste tam, kde bude mít dostatek sluníčka.

Další, méně běžnou volbou pěstitelů rostlin vhodných do truhlíků či vlhkých nádob, jsou kanadské borůvky. Sazenice borůvek sázíme na jaře. Nejlepší je zvolit hned několik druhů vedle sebe. Vysazují se do nádob s půdou obohacenou o rašelinu, protože v příliš zásaditých půdách se borůvkám nedaří. Je dobré rostliny pravidelně, zhruba jednou za dva až tři týdny přihnojovat. Dobře se k tomu hodí třeba hnojivo na rajčata.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*