Užiteční pomocníci pro vaší zahradu.

zahradní technika Honda

zahradní technika HondaNa první pohled, to vypadá jako idylka. Rodinný domek a u něj pěstěná zahrada. Udržovat zahradu v stále dobré kondici dá ale pořádně zabrat. Naštěstí nám s péčí o zahradu pomáhá kvalitní vybavení a zahradní technika.

Elektrické zahradní sekačky udržují bujení trávy pod kontrolou. Tam, kde se sekačka dostává obtížně, v zákoutích a prostorech mezi záhony či u plotu a u domu, pomůže vyžínací křovinořez. Jednotlivé typy se liší výkonem i sekacím mechanizmem. Pro běžné sekání na zahradě většinou úplně postačí strunové sekačky, které si ale neporadí s tužším materiálem jako jsou větve keřů a podobně.

Pro větší zahradu či pozemek bez možnosti využití elektrické energie je na výběr mnoho typů benzínových sekaček na trávu. Nabídka kvalitních sekaček Honda zahrnuje zahradní sekačky s plechovým podvozkem, i lehké zahradní sekačky vyrobené převážně z plastu i profesionální zahradní sekačky.

Pokud obhospodařujete větší pozemek, jistě se vám vyplatí investice do univerzálního zahradního traktůrku, který maximálně urychlí nejenom práci se sekáním trávy. Můžete volit mezi modely s mechanickou nebo hydrostatickou převodovkou. Výhodou jsou velkoobjemové koše na sběr posekané trávy. Kvalitní zahradní traktory značky Honda, se vyznačují snadnou obsluhou, tichým chodem, kvalitním motorem s vysokým kroutícím momentem, nízkou energetickou náročností a dlouhou životností. Parádní anglický trávníček potřebuje ale něco navíc, než pouze kratičký sestřih. O provzdušnění se stará vertikutátor, drobné pomůcky nám pomohou rychle se zbavit pampelišek a jiných nezvaných hostů, kteří se zabydleli ve vašem trávníku.

K tomu, aby zahrada vypadala k světu není nezbytně nutný zásah zahradního architekta. Vždy je ale dobré zjistit si před výsadbou stromů, keřů i bylin několik základních informací o jejich vzrůstu, množení i nárocích. Pokud máte méně času, který chcete nebo můžete strávit zvelebováním a udržováním zahrady, volte nízkoúdržbové trvalky a nenáročné stále zelené půdopokryvné keříky.

Pokud vám nechybí ekologické myšlení, pravděpodobně si v odlehlém koutu zahrady založíte kompost. Získáte tak přírodní hnojivo a využijete všechny zbytky a přebytky ze zahrady. K rychlému a snadnému zapracování kompostu slouží kultivátory,  které materiál jemně rozmělnění  zapraví do půdy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*