Vsaďte na zdravé sezení

Pokud člověk tráví v kanceláři téměř celou pracovní dobu, je samozřejmé, že by se tam měli cítit dobře. K tomu pomůže i vzhled a vybavení kanceláře. Nejdůležitějším kusem z kancelářského nábytku je především kancelářská židle nebo křeslo, které neškodí vašemu zdraví. Ač se to možná na první pohled nezdá, dlouhodobé sezení je únavné. Je to jeden z důvodů, proč stále více lidí trápí bolesti páteře, především v krční a bederní části. Proto manažeři na vysokých postech investují do opravdu sofistikovaných židlí, které poskytují tělu dostatečnou oporu, lze je nastavit tak, aby odpovídali individuálním požadavkům osoby, která na nich sedí. Na těchto židlích lze sedět u počítače a v případě potřeby i odpočívat. Kvalitní kancelářská židle by ale neměla chybět ani doma.

S kvalitou židle jde v ruku v ruce cena. Kvalitní židle mají mnoho vychytávek pro pohodlnější sezení, například možnost houpání. Klíčová je ale ergonomie sezení. Jiný typ židle volíme do kanceláří, jiné do konferenčních sálů, čekáren a podobně. Na tato místa se výborně hodí skořepinové židle, které mohou být vyrobeny z odolného plastu nebo ze dřeva. I skořepinové židle mohou být vybaveny textilním sedákem pro pohodlnější sezení. Když už si vyberete typ židle, který vám vyhovuje, je čas začít myslet na to zda zůstanete u obligátní černé či šedé nebo vyberete barvu výraznější.

Existují i speciální druhy židlí, například židle antistatické, které jsou určené a priory pro elektro provozy. Ani v kanceláři ale nemusíte nutně sedět na židli. Pro páteř i svaly je dobré vyměnit alespoň čas od času za zdravotní fit bal balón nebo sedací vak. Správné držení těla lze podpořit i použitím podnožek pod chodidla.

Podívejte se na některé základní typy kancelářských židlí. Více informací a kompletní sortiment najdete na webu kancelarske-zidle-kresla.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*