Zaměřeno na čtyřtaktní sekačky Honda

Honda hrg416 PK

Honda hrg416 PKVětšina majitelů rodinných domů si zakládá na pěkném trávníku. Travnatá plocha ale potřebuje pravidelnou péči, která zahrnuje především pravidelné sekání. Pokud je travnatý prostor větší než předzahrádka u domku, s elektrickou sekačkou si nevystačíte. Moderní motorové sekačky mají řadu předností. Čtyřtaktní sekačky na trávu Honda se mohou pochlubit řadou inovací, za kterými konkurenční modely trochu pokulhávají. Základem úspěchu u uživatelů ale zůstává osazení výkonnými motory a dlouhá životnost sekaček, stejně tak jako servisní a distributorská síť po celé ČR.

Na výborný pomět výkon/cena sází motorové sekačky základní řady  IZY. I přesto, že se jedná o hobby řadu sekaček, vynikají všechny modely této řady vysokou spolehlivostí, obratností, nízkou hlučností a vibracemi a v neposlední řadě dobrou spotřebou při dostatečně vysokém výkonu. Jejich používání je opravdu snadné a údržba nenáročná. I tyto jednoduché sekačky přesvědčí kvalitou střihu a sběru trávy. Na výběr jsou modely bez pojezdu či s pojezdem.

O řadu vyšší sekačky nesou označení Honda HRG, které vynikají hmotnostně velice vyváženou kompaktní konstrukcí, což usnadňuje tlačení i tažení sekačky ve stísněných místech kolem překážek. Základem kvality jsou kromě výkonných tichých čtyřtaktních motorů i použité materiály. Podvozek je vyroben z  ocele odolné vůči mechanickému poškození, korozi i světelnému záření. Právě unikátní konstrukce žacího nože může za to, že jsou sekačky Honda schopny sekat i sbírat i mokrou trávu.

Kvalita sečení je dána tvarem a broušením žacího nože s pevnostním prolisem.  Nůž i podvozek odolají nárazu kamenu či jiné pevné překážky. Mezi další užitečné funkce sekaček Honda patří  ROTOSTOP, což je ovládání točení nože. Je výhodné zastavit nůž třeba při transportu sekačky na jinou travnatou plochu. Funkce Optiflow zase slouží k řízení toku vzduchu pod sekačkou pro ještě lepší sběr trávy.

Ještě jednodušší ovládání sekačky umožňuje SMARTDRIVE, tedy ovládání rychlost pojezdu prsty nebo dlaní na rukojeti. Pokud nechcete nebo nemůžete sekat trávník často a pravidelně, dejte přednost některému z modelů se dvěma noži, které si poradí i s přerostlou trávou.

Péče o trávník může zahrnovat i mulčování. Pokud chcete vyřešit problém s odstraňováním posekané trávy a vrátit travní hmotu do půdy jako hnojivo, vyberte si některý z modelů s funkcí mulčování, který je vybaven přídavným mulčovacím nožem a mulčovací ucpávkou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*