Využití frézovacích strojů

frézy

frézyMezi pokročilejší vybavení dílen kutilů, ale i profesionálů, patří frézky, které mají široké využití při obrábění většinou kovů, ale i jiných materiálů, například dřeva. Kvalitní stroj s frézou z kvalitního odolného materiálů umožní ekonomické a efektivní obrábění.  Hlavní funkční součástí frézek jsou vícebřité frézy, které se liší tvarem hlavy i obráběcí plochou, upnutím a materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

I frézovací nástroje se liší jak provedením, tak kvalitou. I v oblasti strojního obrábění se používají inovované technologie i software. V dílně si ale většinou vystačíte s jednoduššími nástroji. Pilana market se zabývá konstrukcí a výrobu standardních a  speciálních nástrojů pro obrábění dřeva. Nabízí kvalitní frézovací nástroje s pájenými destičkami HSS a HW i s vyměnitelnými destičkami HSS (vyrobené z tvrdořezné oceli) a HW (tvrdokovu), které slouží k použití při všech standardních frézovacích operacích při obrábění dřeva a materiálů na bázi dřeva.

Drážkovací frézy slouží k frézování drážek do měkkého či tvrdého dřeva. Jednotlivé typy drážkovacích frézek lze použít pro strojní či ruční posun. Většina frézek je vyrobena z rychlořezné oceli. Sofistikovanější modely jsou opatřeny omezovačem třísky.  Lamelovací frézy se používají k spojováním dřeva. Tvrdokovové zuby zaručují vysokou životnost i při velkém zatížení. Pokud si nejste jisti s výběrem nebo použitím fréz či jiných strojů, můžete využít profesionálního poradenství nebo nechat obsluhu stroje zaškolit. Mezi služby zákazníkům patří i opravy a ostření nástrojů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*