Údržba vody v nadzemním bazénu

startovací sada bazénové chemie

startovací sada bazénové chemieStále více lidí má na své zahradě bazén. Tou nejlevnější variantou, jsou nadzemní bazény. Jedná se buď o nafukovací nebo laminátové bazény. I o tento typ bazénu je ale nutné se pravidelně starat, aby byla voda čistá po celou koupací sezónu. Jinak může dojít k nežádoucímu zabarvení vody, jejímu zápachu či nárostům na stěnách a dně bazénu.

Základem je pravidelné měření ph testerem a udržování optimálního pH vody, které určuje reakce vody. pH vody by se mělo pohybovat mezi 6,8 a 7,6. Ve vodě se zásaditou reakcí dochází k minerálním zákalům, ucpání bazénové filtrace i nižší účinnosti dezinfekčních přípravků. Kyselá voda dráždí oči. Ph upravíte s přípravky AquaMar Ph minus a plus.

Základem péče o kterýkoliv bazén je samozřejmě kvalitní filtrace.  Lze tím značně omezit použití bazénové chemie. Většina dezinfekčních přípravků pro omezení růstu řas, bakterií a plísní obsahuje aktivní chlor. Pro udržení optimální hladiny chlóru se používají pomalorozpustné tablety.

Na výběr jsou i šetrnější bezchlorové přípravky na dezinfekci bazénové vody. Chlor totiž může škodit povrchu bazénu, citlivé kůži i materiálu, ze kterého jsou vyrobeny plavky.  Řada Blue One je polymerová dezinfekce zabraňující rozvoji bakterií i řas. Použití je jednoduché a koupat se můžete ihned po aplikaci.

Pro sprovoznění bazénu budete potřebovat AQuaMar chemický set Start, který obsahuje AQuaMar Chlor Shock 0,9 kg, AQuaMar Triplex MINI 0,9 kg, AQuaMar pH mínus 1,35 kg a Tabletový tester na pH a chlorovou koncentraci. AQuaMar Triplex MINI jsou trojsložkové minitablety s chlorem, algicidními látkami a vločkovačem, které slouží ke kompletnímu ošetření bazénové vody, tedy k zabránění rozvoje řas a bakterií a vysrážení nečistot.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*