Bez izolace není dobrá sauna

sauna drbatko

sauna drbatkoBez kvalitního zaizolování nevytvoříte funkční saunu, protože teplo bude neustále unikat a provoz se značně prodraží. Proto je volba izolačního materiálu a metody klíčovou otázkou, pokud se rozhodneme pro vlastní saunu či parní kabinu. Saunu přece chceme vytopit pomocí kamen rychle, snadno a úsporně! K tomu potřebujeme materiál pro výrobu sauny, který ji odizoluje a zabrání rychlé degradaci konstrukce. Vlhnutí nebo vysoké energetické ztráty jsou totiž jedny z nejčastějších potíží, které vás při „odfláknutí“ stavby čekají.

Izolace sauny je zkrátka nezbytná. Jakou zvolit?

Polystyrenové desky

Oblíbenou variantou se staly PUR desky, tedy desky z tvrzeného polystyrenu. Vrstva izolace je s nimi poměrně tenká a lehká při skvělých vlastnostech. Na desce už z výroby bývá izolační alu fólie, což je poměrně výhoda a nemusíme na ni myslet zvlášť. S polystyrenovými deskami se pohodlně pracuje, jdou nařezat na přesně požadované rozměry a hodí se do saun atypických nebo složitějších konstrukcí. Mezery mezi deskami se izolují alu páskou do sauny.

Minerální vata

Zaizolování minerální vatou do sauny se využívá poměrně často. Tento materiál se vyrábí z čediče, je zdraví nezávadný a nehořlavý. Jelikož ale nasákává vodu, musí se pokrýt hliníkem, aby se tento nedostatek odstranil. K tomu poslouží alu folie do sauny, mezery se zalepí alu páskou, podobně jako u PUR desek. Minerální vata je nejodolnější formou izolace a využívá se i u komerčních prostor a profesionálních saun, které jsou v provozu mnoho hodin denně, nejen u těch domácích, které se používají jednou za čas.

Zkuste novinku-30 mm izolační desky Kingspan SAUNA SATU

Rozměry izolačních desek jsou 30x600x1200mm (povrch 0,72 m2) a jsou vyvinuty přesně na míru potřebám finských saun. Jejich hlavní výhodou je krom dokonalých izolačních vlastností, které jsou samozřejmostí, především jejich malá tloušťka. 3 cm totiž nijak neovlivní prostor pro vaši saunu, který by se oproti použití klasické izolační vaty zmenšil dvojnásob.

Kde izolaci koupit?

Jakmile si o problematice izolace sauny vše dostatečně zjistíte a nastudujete, vyvstává otázka, kde materiál koupit. Vsaďte na specializovaného dodavatel materiálu pro sauny a moderních technologií sauna.cz, přičemž izolaci najdete na stránce https://www.sauna.cz/izolace-sauny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*