Snižte náklady za energie.

fotovoltaika na střechy

fotovoltaika na střechyFotovoltaické elektrárny se instalují převážně na střechy domů, a to nejen panelových domů nebo domů s více bytovými jednotkami. Fotovoltaické elektrárny lze s úspěchem realizovat na vhodně situovaných střechách rodinných domů. Díky instalaci fotovoltaických panelů můžete pokrýt vlastní spotřebu elektrické energie. Na přebytek energie pak využijete tzv. Zeleného bonusu. Důležitý je nejen sklon střechy, ale i zeměpisná šířka, roční doba a oblačnost, což jsou faktory ovlivňující počet slunečných hodin. Podle ČHMÚ je pro Českou Republiku je uváděno 1331 – 1844 slunečných hodin za rok

Pokud nemáte v tomto oboru žádné zkušenosti, můžete využít komplexních služeb zahrnujících kompletní dodávku a realizaci i zajištění potřebných povolení a legislativní podpory. Prvním krokem  pro instalaci fotovoltaiky je samozřejmě posouzení místa a lokality pro budoucí instalaci. Nechte si zjistit v jaké době se vám investice do fotovoltaické elektrárny vrátí.

Tepelná čerpadla zaručují nízké provozní náklady. Tento druh vytápění nemovitostí je nejen levný, ale i ekologický a velice bezpečný. Až 70% energie se získá z přírody ve formě venkovního nízkopotenciálního tepla. Většinou je teplo předáváno vodě, která následně vyhřívá nejen radiátory, ale třeba i bazén a podobně. Můžete využít i podlahové topení. Pokud zvolíte tento vytápění čerpadly, nemusíte se obávat nebezpečných zplodin. Navíc je obsluha tepelných čerpadel nenáročná. Na rozdíl od používání některých druhů vytápění nehrozí žádné nebezpečí vznícení nebo otravy oxidem uhelnatým. Ani u jednoho typu tepelných čerpadel nevznikají ani jiné nebezpečné zplodiny. Základními druhy tepelných čerpadel jsou tepelná čerpadla vzduch-voda a vzduch-vzduch. Teplo může být odebíráno i z vody nebo ze země pomocí geotermální sondy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*