Lázeňské pobyty ve Františkových lázních a Luhačovicích.

lázně

lázněLázeňská turistika se rozvíjí a našla mnoho příznivců i mezi Čechy. Jakpak by ne, s trochou nadsázky se dá říci, že jsme lázeňskou velmocí. Klienti se zdravotními obtížemi mohou využít komplexní a příspěvkové lázeňské pobyty hrazené zdravotními pojišťovnami. Lázeňské procedury si mohou samozřejmě dopřávat i lidé bez zdravotních obtíží. Odpočinek a relaxaci ocení každý. Navíc v dnešní době bychom jen těžko hledali dospělého člověka bez příznaků některých civilizačních chorob. Bolestí zad či hlavy trpí více než polovina české populace. Využít můžete i výhodných balíčků procedur a ubytování, které nabízejí některé hotelové domy.

Františkovy lázně

Jedněmi z nejznámějších lázní na území Česka, jsou Františkovy lázně, v západních Čechách. Proslulá je soška chlapce, která podle legendy zaručí otěhotnění ženě, která se ho dotkne. Františkovy lázně ale nabízejí mnohem více, než pouze léčebné pobyty pro léčení ženských chorob. Jejich výhodou je i poloha v příjemném prostředí plném zeleně. Společně s lázeňskou architekturou a upravenými parky, je to prostředí vybízející k procházkám a odpočinku od každodenních povinností. Historie Františkových lázní sahá do začátku devatenáctého století. Léčebných účinků zde využívali například Johann Wolfgang von Goethe, Ludwig van Beethoven, Alfred Nobel nebo Jan Neruda.

Služby lázeňského domu LUNA

Tři budovy lázeňského domu LUNA Františkovy lázně najdete na kolonádě v centru města Františkovy Lázně. Tyto známé západočeské lázně jsou situovány v rovinaté krajině obklopené rozsáhlými parky a lesoparky, které společně s typickou lázeňskou architekturou vytváří klidné a příjemné místo pro lázeňskou léčbu nebo relaxaci.

Ubytovat se můžete na jedno a dvoulůžkových pokojích či luxusních prostorných apartmánech. Lázeňská péče o klienty s onemocněním srdce a cév,  onemocněními pohybového aparátu, dýchacích cest či gynekologickými a metabolickými onemocněními je zajištěna zkušenými odborníky. Procedury probíhají  ve vlastním nově zrekonstruovaném balneocentru. Při lázeňské léčbě se používají přírodní léčivé zdroje, jako je sirnoželeznatá slatina, která slouží k slatinným zábalům, dále minerální prameny jejichž voda se používá k pití i  minerálním koupelím, a zřídelní plyn pro plynové injekce. Lázeňský dům Luna nabízí i welness procedury jako jsou uhličité koupele, perličkové a vířivé koupele, podvodní masáže, různé druhy elektro a magneto-terapie, inhalace, oxygenoterapie, léčebná rehabilitace, klasické masáže, parafínové zábaly a další.

Luhačovice

Nejznámějšími lázněmi na Moravě jsou bezesporu Luhačovice. Hubert lázně Luhačovice v nedalekých Pozlovicích se nachází na vršku nad přehradou a má k dispozici více než 40 dvoulůžkových pokojů s balkonem a . Wi-Fi internetovým připojením. Základem lázeňské péče jsou léčivé minerální prameny známé Vincentky, která se používá především při léčbě dýchacích cest, ale i  onemocnění zažívacího ústrojí, diabetu a otylosti. Sirný pramen se  používá jako léčba kožních nemocí a při postižení pohybového ústrojí. Minerální prameny s vysokým obsahem oxidu uhličitého se hodí i jako podpůrná léčba osob se zvýšeným krevním tlakem a s cévními onemocněními.  Mezi volitelné welness procedury patří i  rašelinné koupele, uhličité koupele, perličkové a vířivé koupele, podvodní masáže, galvanické koupele, různé druhy elektro a magneto-terapie, laser-terapie, inhalace, léčebná rehabilitace či klasické masáže.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*