Šlápněte do pedálů a dejte městu vale…

Milujete čerstvý vzduch a rádi se kocháte přírodou? Tedy, když zrovna nedupete na plný výkon! Přesto má cyklo hodně do sebe a obzvláště v poslední době dostává zelenou právě bikepacking. Co se skrývá pod tímto názvem? Pokud ho slyšíte poprvé, nic ohromujícího nečekejte. V jednoduchosti je síla. Jedná se totiž o spojení kola s přírodou.

Jak provozovat bikepacking a co k němu potřebujete?

V první řadě byste měli mít dostatek chuti vyrazit na kole a je jedno, zda osedláte gravel kolo, XC či elektrokolo. Důležité je, aby vám sedělo, neboť jen tak pocítíte vítr v zádech a rázem vám bude lehčeji na světě. Při bikepackingu si vezete na svém oři vše, co potřebujete. Jedete a neřešíte nocleh. Proč? Protože jste si sbalili spacák, stan, náhradní oblečení, jídlo a nezbytné pití.

Objevte s námi beznosičové brašny pro fajnšmekry

Vše si totiž dokážete sbalit do lehkých brašen. Při jízdě na kole řešíte hlavně váhu. Beznosičové brašny jsou extrémně lehké, jelikož nemají pevnou konstrukci. A navíc jsou velmi odolné. Voděodolný materiál při jízdě na kole, jako když najdete! Koneckonců i rolovací systém zavírání zaručuje, že i po vydatném dešti vytáhnete suchý spacák.

Bytelných brašen není nikdy dost!

Vybírat můžete nepromokavou podsedadlovou anebo řídítkovou brašnu. Jsou uzpůsobeny tak, aby vyplnily každičký volný prostor na kole. Jsou ideální i na jídlo, elektroniku, mlsky a jiné drobnosti. Výhodou je precizní zpracování a nechybí ani reflexní prvky. Předností řídítkové brašny je, že ji máte stále po ruce a nemusíte zastavovat. Náplň brašen ocení i vaše záda, jelikož jim de facto odlehčíte.

Bikepacking vás neoslovil a nedáte dopustit na BMX či horáky?

V tom případě nastartujte BMX, nezapomeňte nasadit helmu na kolo a vyrazte s kámoši do skateparku protočit gumy! Anebo přesedněte na horské kolo a šlápněte do pedálů. Stojky, magnety a lesní cesty čekají, až je pokoříte! Dobrý vítr a hlavně si neustelte…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*