Ekologické a ekonomické vytápění

brikety RUF

brikety RUFVzhledem k tomu, že nežijeme v tropech ani subtropech, ale v mírném pásu, musíme se připravit na poměrně tuhé a dlouhé zimy, během kterých je nutné vytápět obytné objekty. Výdaje za vytápění nejsou zrovna malé, a tak každý při stavbě či rekonstrukci domu řeší otázku, jak vytápět ekologicky, ale hlavně ekonomicky.

Kvůli stávajícím vysokým cenám za dodávky zemního plynu i elektrické energie, mnoho lidí nakonec zvolí vytápění na tuhá paliva. Nenechte se mýlit, topení tuhými palivy nemusí být díky moderním automatickým kotlům a kvalitnímu topivu vůbec náročné ani málo efektivní.

Z výše uvedených důvodů dává stále více lidí přednost topení dřevem. Možností je hned několik, nákup palivového dřeva, pelet či dřevěných briket.

Topíme dřevěnými briketami

Topení kvalitními dřevěnými briketami je v porovnání s vytápěním objektu plynem nebo elektřinou poměrně levné. Dřevěné brikety dodávané společnosti OPTIMTOP mají vysokou výhřevnost a při jejich výrobě nejsou používána žádná pojiva ani další příměsi. Výhodou oproti palivovému dřevu je nenáročnost na skladování a na manipulaci.

Dřevo je ne rozdíl třeba od uhlí či ropy obnovitelný zdroj, pilinové brikety jsou vyráběny v podstatě z odpadového materiálu. Topit s nimi lze ve speciálních i klasických kotlích na tuhá paliva, kamnech, kachlových kamnech i krbech. Způsob ohořívání, množství vzniklého popela a výhřevnost jsou dány nejenom typem dřeva, ale i způsobem slisování a tvarem brikety. Lepší parametry vytápění samozřejmě mají brikety ze stromů s tvrdým dřevem. Pokud chcete za nákup zaplatit co nejméně, kupujte mimo topnou sezónu nebo využijte dřevěné brikety akce.

Společnost Optimtop nabízí rozvoz zdarma po celém území České republiky již od objednání jedné palety briket. Na výběr jsou brikety bukové, válcové brikety ze směsi listnatých dřevin s patnácti procentní příměsí jehličnatých dřevin a válcové brikety smrkové nebo smrkovo –borovicové. Obvyklá váha jedné dodávky briket je 900 až 1000 kg, případně 480 kg.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*