Originální dárek – šumivé koule do koupele

Chcete si na Valentýna spolu se svou drahou polovičkou udělat romantický večer, nebo chcete jen potěšit někoho blízkého hezkým a originálním dárkem? Pak budou skvělou volbou vlastnoručně udělané šumivé koule do koupele. V tomto počasí je navíc stále ještě skvělé naložit se večer do horké vany a místo nudné pěny do koupele můžete zkusit experimentovat právě šumivou koulí. Sami uvidíte, jak vás to bude bavit.

Proč je dělat doma a nekupovat?

Odpovědí na tuto otázku je hned několik. Vlastní výrobek obdarovaného rozhodně potěší více než ten kupovaný. Přeci jen do dárku dáte kus sebe a ten druhý ví, že jste si s tím dali tu práci. Kromě toho, také víte, co do šumivé koule dáváte, a tak se nemusíte bát, že bude obsahovat nějaké nevhodné ingredience. A v neposlední řadě to může být skvělá zábava na stále ještě dlouhé a sychravé večery. Pokud máte děti, můžete je do výroby také zapojit, protože je to rozhodně na chvíli zabaví. Jejich výroba není vůbec nic složitého, takže můžete zapojit i děti menší, jen dávejte pozor, aby nic neochutnaly. Domácí šumivé koule sice budeme vyrábět z naprosto nezávadných látek pro použití do vany, ale jedlé opravdu nejsou.

Jak je složité sehnat ingredience?

Potěšíme vás, protože to složité vůbec není. Naprosto si vystačíte s nákupem v drogérii a v potravinách. V receptu jsou i nějaké volitelné ingredience a ty si již můžete sami vybrat dle vlastních preferencích. Můžete tak mít i šumivou kouli do koupele doplněnou o esenciální oleje, nebo bylinky. Šumivé koule navíc nemusí mít vždy tvar koule. Pokud budete vytvářet valentýnský dárek, mohou mít tvar srdíček. Jen si budete muset sehnat vhodnou silikonovou formu. A teď se již pojďme podívat na samotnou výrobu.

Základní ingredience na cca 10 kusů

  • 200 g jedlé sody
  • 100 g kyseliny askorbové-jde o vitamín C
  • 50 g bramborového škrobu
  • 65 g kokosového / mandlového oleje

Volitelné ingredience

  • Esenciální oleje
  • Květy rostlin
  • Bylinky
  • Potravinářské barvivo
  • Epsomská sůl

Jak na výrobu šumivé koule

Pokud máte již připravené veškeré ingredience, můžete se pustit do výroby. Nejprve v jedné misce smíchejte veškeré sypké suroviny, tedy jedlou sodu, kyselinu askorbovou a bramborový škrob. Pokud chcete použít epsomskou sůl, přidejte ji také. Do druhé misky dejte všechny tekuté suroviny, tedy kokosový nebo mandlový olej a případně i esenciální olej a potravinářské barvivo. Tekutou část opravdu dobře promíchejte, aby se vše dobře spojilo dohromady. Poté přichází na řadu přilévání tekuté části do té sypké. V této fázi je opravdu třeba postupovat pomalu, tekutou část přidávejte jen po lžičkách, jinak vám vše začne pěnit již nyní. Postupně vše pomalu míchejte až vám vznikne hotová hmota, která půjde lehce tvarovat a bude držet. Pokud chcete ještě použít na ozdobu květy rostlin či bylinky tak v nich vytvarovanou kouli obalte a lehce přitlačte. Vše pak dejte do forem a nechte schnout asi 4 hodiny na chladném a suchém místě. Poté je již jen opatrně vyndejte z forem a máte hotovo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*