Letní pneumatiky Continental

Continental

ContinentalVypadá to, že příroda dává řidičům nějaký čas navíc, vybrat a koupit letní pneumatiky a přezout vůz. Letní pneumatiky mají lepší vlastnosti než zimní, pokud je teplota stabilně vyšší než sedm stupňů Celsia. Snad už se jaro brzo dostaví. Mezitím si v dnešním článku můžete přečíst nějaké informace o aktuální nabídce pneumatik Continental.

Od jízdních kol k off roadům

Historie pneumatik Continental se začala psát už na konci devatenáctého století. Jednalo se ale o pneumatiky na jízdní kola. Na začátku dvacátého století se již začaly objevovat první auta, dá li se tento název již použít. A Continental na díru na trhu zareagoval. Pneumatiky Continental byly také v mnoha směrech průkopnické a nové modely nesly řadu inovací, jako byla ocelová výztuha nebo na tu dobu zcela unikátní nízkotlaká balonová pneumatika.

Aktuální nabídka pneumatik Continental

Pneumatiky Continental jsou oblíbené pneumatiky pro osobní vozy. Nové modely se vyznačují nízkou hlučností, většinou 70 dB. Nejdůležitější vlastností je u letních pneumatik ale chování na mokru. Označením, které můžete u popisku pneumatiky najít je velké písmeno udávající maximální rychlost, kterou může pneumatika jet bez rizika 10 minut. Rychlostní index B například odpovídá 50km/h. Pneumatiky Continental na rozdíl od no name pneumatik, které se vyrábí většinou v Číně a prodávají se v hypermarketech, dosáhly dobrého hodnocení v nezávislých testech pneumatik.

Novou řadou pro užitková přepravní vozidla je ContiVanContact 100 a 200. Pro vozy vyšší a střední třídy je v prodeji modelová řada univerzálních pneumatik ContiPremiumContact. Řada ContiPremiumContact 2 se zase může pochlubit novým typem drážek pro odvod vody z pod pneumatiky, což zlepšuje jízdní vlastnosti na mokrém povrchu a zlepšuje brždění. Pro sportovní vozy je navržena řada ContiSportContact. Další inovaci od firmy Continental představuje řada  ContiEcoContact, výkonné ekologické pneumatiky, které se popraly s problémem sloučení maximálně bezpečné jízdy a minimálního valivého odporu. Výsledkem je unikátní pneumatika schválena pro rychlost až 300 km/h.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*