LCD nebo plazmovou televizi?

LCD televize

LCD televizeTelevizi sledujeme v průměru několik hodin denně. Běžné je mít i více televizních přijímačů v jedné domácnosti. Starší televize většinou putuje do kuchyně, dětského pokojíku nebo do ložnice a v obývacím pokoji uvolní prostor pro televizi novou. Moderní televize nabízejí dokonale ostrý obraz a barevné rozlišení. Sofistikované modely plochých televizí, označované jako multimediální, umožňují napojení na sociální sítě, prohlížení videí z youtube a další funkce internetu, které dřív nabízel pouze PC či notebook.

Dalším trendem jsou miniaturní LCD televize vybavené USB portem a čtečkou karet, s miniaturní obrazovkou ve velikosti již od 7 palců. V nabídce nechybí ani velikosti 10 či 19 palců odpovídající 25 a 48 cm. Takové televize lze snadno zabalit na dovolenou, na chatu a podobně. I televize malých rozměrů překvapí velmi kvalitním obrazem.

Staré robustní televize na principu katodové trubice jsou k vidění stále méně a méně. Kvůli svému vzhledu, vysoké váze a o poznání nižší kvalitě obrazu jsou vytlačovány LCD, LED a plazmovými televizemi, které na rozdíl od starých modelů můžete umístit i na stěnu nebo lehký televizní stolek.

Kvalitní obraz LCD televizí je dán rozdělením pixelů do červeného, zeleného a modrého subpixelu, jejichž svítivost lze nezávisle měnit. LCD televize se na našem trhu objevily již před více než desítkou let, LED televize jsou o poznání novější záležitostí. Jejich obliba je dána cenovou dostupností i nízkou spotřebou elektrické energie v porovnání se starými neforemnými i novými plazmovými televizemi. Nejvyšší kvalitu televizního vysílání vám zajistí LCD televizory s rozlišením 1920×1080, tj. Full HD.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*