Jaké jsou možnosti betonového oplocení

Ano, jak už sám název napovídá, betonové ploty jsou skutečně vyrobené z betonu. Není však třeba kvůli tomu propadat panice, beton se postará o vysokou odolnost vůči mechanickému i klimatickému působení a ani vzhledově si s ostatními druhy oplocení nezadá.

Jak vypadá

Betonové ploty jsou tvořeny betonovými sloupky, ty jsou koncové, průběžné, nebo rohové podle umístění sloupku ve struktuře plotu. Mezi sloupky se potom nachází plotové pole. Jde o desky vysoké 50 cm, které se zasouvají do drážek sloupků. Podle požadované výšky výsledného plotu se nasouvají desky na sebe. Plotové dílce i sloupky mohou nést několik dekorů, jsou k dispozici také ve více barevných variantách.

V současné době se vyrábí betonové ploty v dekoru štípaného kamene a cihliček, ty jsou nejoblíbenější. Můžete se také rozhodnout, zda chcete mít plot z jedné strany dekorovaný a z druhé hladký – jednostranný, nebo se můžete přiklonit k variantě oboustranného plotu, která nabízí z jedné strany 3D dekor štípaného kamene a ze strany druhé nabízí plochý vzor. Novinkou je v této oblasti lamelový plot, ten má klasické sloupky, avšak plotová pole jsou tvořena lamelami s průřezy, takže plot už není plný a přitom je opticky odlehčený a zdaleka nepůsobí tak mohutným dojmem.

Co se týká variability, ta je skutečně značná, můžete kombinovat dekory, barvy, tvar zakončení i výšku. Výsledný vzhled plotu je zcela na vás. Velmi zajímavě působí kombinace betonového plotu se dřevem. Betonové dílce se proloží dřevěnými lamelami, nebo se dřevo posadí nahoru na betonové dílce a tvoří netradiční zakončení betonového plotu. Také dřevo plot opticky odlehčí a dodá mu život díky zvolené barvě. Kromě dřeva lze na ukončení betonového plotu použít klasické betonové desky různých tvarů – rovné, do oblouku či s ozdobnou mřížkou. Vyberte si i vy praktický a zároveň stylový betonový plot a chraňte vaše soukromí betonovým plotem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*