Dětský pokoj, který roste s dětmi

pokojíček

pokojíček Většina dětí u nás má svůj pokojíček. Jeho zařízení a dekorace se samozřejmě mění podle věku dítěte. V každém případě pokojík plní hned několik funkcí. Proto by měl být rozdělen do několika zón, pro hraní, odpočinek i spánek. Ve většině pokojíků nechybí úložné prostory, ty by ale neměly zabírat většinu pokoje. Nejdůležitější je bezesporu postel. Zdravé spaní je důležité, a proto se investice do kvalitní dětské postele vyplatí.

Pokud nechcete každých pár let kupovat kompletní vybavení dětského pokoje, vybírejte nábytek v neutrálních barvách, který takzvaně roste s dítětem. Věku dítěte pak lze přizpůsobit výmalbu, obrázky, plakáty, tapety, nálepky a další dekorace, bytový textil a další doplňky. Vyměnit doplňky je snadné a poměrně levné, proto nechte jejich výběr na dětech, určitě to ocení.

Pokoj, který roste s dětmi

pokoj ClementinaCo tedy nesmí chybět v žádném dětském pokoji? O důležitosti postele jsme se již zmínili. Je jedno, zda zvolíte dětskou pokoj ve stylu formule, policejního auta, kočičky či džungle nebo zda dáte přednost klasické posteli, která bude sloužit dítěti klidně až do dospělosti. Pokud má nábytek růst s dítětem je dobré volit výškově nastavitelný stůl a židli a stavebnicový nábytek, který lze použít vícero způsoby. Nejdůležitější je ale myslet na bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Nábytek by měl kvalitní, aby dlouho vydržel, a dobře udržovatelný. Pokud si nevíte rady se skombinováním jednotlivých kusů nábytku vybírejte mezi sestavami nábytku, které obsahují vše potřebné, tedy postel, stůl, komody a skříň.

Pokud preferujete přírodní materiály, mohl by se vám líbit dětský pokoj Clementina, vyrobený z masivu. Děti ocení vysunovací lůžko, na kterém mohou přespat kamarádi.

Alternativou ke dřevu je laminát. V tomto případě se vyplatí volit kvalitnější a odolnější variantu, foliovaný nábytek v dětském pokojíku většinou neobstojí. Příkladem plně vybaveného pokoje je sestava Kazach.

Více sestav dětských pokojů, postelí a dalšího nábytku pro děti i dospělé najdete na specializovaném webu http://katalognabytek.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*