Znáte kouzelné pero?

kouzelne cteni

Vzdělávací program je potřeba zejména v této době ozvláštnit něčím zajímavým. Dalším parametrem je pro mnoho rodičů také parametr, aby dostupný materiál nebyl online, Děti totiž u notebooků a tabletů tráví stále více času, nyní i v rámci distanční výuky. Naše děti dostaly od Ježíška Kouzelné pero s knihami, které jsou nejen krásně připravené a zajímavě namluvené, ale v neposlední řadě také nenásilně edukační.

O co jde?

Tužka, do které nahrajete danou knihou je interaktivní. Pokud se s ní dotknete nějakého obrázku v knížce, vysvětlí, o co se jedná. Zvířata domácí, exotická, více či méně známá. Záleží na Vás, jakou knihu k peru koupíte. Kompatibilní jsou všechny. Nás momentálně nejvíc zajímají domácí zvířátka u mladšího syna a vesmír a edukační hodiny u školou povinné holčičky.

Novinky

Každý rok Albi vydá několik novinek. Nás velmi zaujal šanon, do kterého dokupujete dvoulisty pro Kouzelné čtení v kategoriích věda a technika, historie, příroda a Země. Už pomalu dokupujeme a těšíme se na šanon a ucelenou encyklopedii. V nabídce je nyní šest dvoulistů a další jsou v přípravě. Naprosto přenádherný je dvoulist Jehličnany. Je vhodný pro děti od osmi let a dozví se základní informace, stejně jako úžasné zajímavosti. Věděli jste třeba, že existují jehličnany, jejichž jehlice vypadají jako listy? Jak to funguje uvnitř stromu nebo jaké jsou znaky, podle kterých lze od sebe odlišovat jednotlivé jehličnany?

Knížky si půjčujeme

Knihy vyjdou na částku cca 350 Kč, dvoulisty jsou levnější. Sehnat se dají také mluvící puzzle, ale dokonce také globus!

Není to tedy levná záležitost. Proto si knihy s tématy, které děti až tak nezajímají, půjčujeme od kamarádů a na oplátku půjčujeme ty naše. Takto jsme vyzkoušeli Zpívánky, knihu o dinosaurech a hru do auta. Až budou děti větší, zcela jistě pořídíme knihu s vyjmenovanými slovy. No řekněte sami, nejde o výborný prostředek pro trénování školního učiva?

Víš, že existují jehličnany, jejichž jehlice vypadají jako listy? A že v dutinách sekvojovce může zaparkovat i auto? V tomto dvoulistu si ukážeme, jak od sebe odlišovat jednotlivé jehličnany. Připomeneme si, co vše jehličnany lidem, ale i okolní přírodě poskytují a hlavně jak je celá příroda provázána a tvoří harmonický celek. Mimo to se dovíš, jak to funguje uvnitř stromu. A nakonec si uvědomíš, že jehličnan není jen smrk a že i v tvých očích je doposud „obyčejný strom“ perfektně fungujícím organismem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*