Naše hory v obložení bobů a sáněk

uzavrene sjezdovky

Dodržování vládních nařízení řešit nebudeme vůbec, jednak nám to nepřísluší a také nám mnohdy nepřijdou zcela logická. Nad čím se ale pozastavíme je bezpečnost zejména dětí. Na sjezdovkách na bobech a sáňkách bez helmy. Na lyžích už snad nikoho bez helmy ani nepotkáte, někde jsou dokonce nařízené. Víte, jakou rychlostí sviští boby s dítětem po udusané sjezdovce? No je to docela fičák. Následně posloucháme v televizi horskou službu, která ošetří xy zranění hlavy nejen dětí, ale také dospělých. A to v tom lepším, případě, kdy horská služba je přítomna na svahu nebo někde poblíž. Když jsou totiž zavřená lyžařská střediska, lékařská či záchranářská práce tím také odpadá.

Dalším naším nešvarem je bruslení na zamrzlých rybnících a jezerech

Led má být velmi silný, aby udržel člověka bez potíží. Mrznout by mělo několik dní za sebou nejen v noci, ale také ve dne a naprosto ideální jsou noční teploty po -10 stupňů. Velmi vhodné je také vybírat ledové plochy, které znáte. Tím se myslí, že znáte daný rybník a je pokud možno mělký, bez proudů vody a podobně. Záchranáři také odrazují před bruslením a jinými zimními radovánkami v I. zónách Národních parků. Většino use jedná o hůře přístupné lokality, kam se záchranáři s technikou dostanou jen velmi obtížně. S tím do souvislosti musíme dát také kulturu parkování mimo vyhrazená parkoviště. Obložené silnice nejsou v dnešních dnech žádnou výjimečnou podívanou. Vždy myslete na to, že je potřeba aby projeli hasiči s cisternou.

S úrazy nezřídka pomohou také naši čtyřnozí miláčkové

Dobře si rozmyslete, zda je brát na přeplněné sjezdovky. Zvířata mohou někoho zranit, prochladnout a podobně.

Ať už vyjedete na hory kamkoliv, vždy je dobré být připraven. Mít v autě náhradní deku, tekutiny, malou svačinu. V neposlední řadě pak lopatku a řetězy. Vždy mít nabitý mobilní telefon.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*