Pro vytvoření trvalého spoje dvou, respektive několika prvků se používá technologie zvaná sváření. V podstatě se jedná o proces, který využívá tlak, teplo, případně oba faktory současně. Svařováním je možné spojit nejen kovové, ale dokonce i nekovové materiály, ovšem je nezbytné zvolit vhodnou metodu. V následujících řádcích vám představíme hned několik druhů svařování.
MIG svařování
V první řadě se zaměříme na MIG svařování, protože se používá poměrně často. MAG svařování používá ochranný aktivní plyn, kdežto MIG svařování ochranný inertní plyn. S inertním plynem snadno svaříte lehké kovy (hliník a jeho slitiny, slitiny mědi i titanu). MIG metoda se vyznačuje vyšší rychlostí svařování a vysokým odstavným výkonem. Velkou výhodou je, že je možná automatizace procesů, s čímž jde ruku v ruce i lepší produktivita.
SAW svařování
Další možností je automatické svařování pod tavidlem, které můžete znát i pod zkratkou SAW. Jedná se o velice kvalitní a současně i maximálně efektivní způsob svařování kovů, neboť se při něm produkuje minimální množství škodlivin a UV záření. SAW používá elektrickým obloukem tavící se elektrodu. Co se týče výhod, SAW svařování je vysoce produktivní a výsledné sváry jsou čisté.
TIG svařování
Závěrem nesmíme zapomenout na precizní svařování TIGem, při němž jsou potřebné netavící se elektrody (wolfram). Uvedenou metodou se svařují materiály jako nerezová ocel, nerezové plechy, niklové a hliníkové slitiny. Docílíte pěkného tvaru bez rozstřiku a svaříte bez problémů velice tenké materiály.
Jestliže hledáte společnost, která má ve svém portfoliu služeb i svařování různými technikami, obraťte se na firmu KT MetSteel. Strojírenská obchodní firma má vybudované vlastní výrobní zázemí. KT MetSteel vás nadchne po všech stránkách.
Buďte první kdo přidá komentář