Chystáte se na renovaci parket nebo dřevěné terasy? Hodit se vám budou brusné pásy i brusné rouno

Nebojíte se žádné manuální práce a od každodenních starostí si nejlépe odpočinete v dílně nebo při nejrůznějších činnostech souvisejících s údržbou domu, případně rekreačního objektu? Pak patříte mezi početnou skupinu Čechů, které se běžně říká kutilové. Na toto označení rozhodně můžete být hrdí – díky vaší zručnosti nejste v drtivé většině situací odkázáni na pomoc řemeslníků a výrazně ušetříte. A vaše manželka nemusí volat hodinového manžela, aby pověsil zrcadlo nebo opravil panty u skříňky.

Se správnou bruskou zvládnete skoro všechno. Stačí mít ty správné brusné pásy a kotouče

Bez brusky se žádný opravdový kutil neobejde. Není třeba investovat do vysoce výkonného typu určeného pro intenzivní každodenní použití, na druhou stranu se však rozhodně nevyplatí přehnaně šetřit. V domácí dílně rozhodně využijete vibrační brusku, s níž snadno a rychle zbrousíte a vyleštíte dřevěné povrchy nábytku i dveřních a okenních rámů, snadno se s ní dostanete do roků. Pokud se však chystáte zrenovovat větší množství starých prken nebo zašlou dřevěnou podlahu, je pro vás tím pravým pomocníkem pásová bruska. Vždy však zvolte správný druh brusiva. Například pro finální úpravy je ideální netkané syntetické brusné vlákno Scotch brite.

Máte v úmyslu pustit se do opracovávání kovů?

To pravé ořechové pro vás budou brusné pásy a kotouče s přesně tvarovaným keramickým zrnem. Pro rychlé a chladné broušení je ideální technologie Cubitron II. Tyto keramické brusné pásy a kotouče oceníte zejména při práci s nerezem, kalenou ocelí i dalšími materiály. Navíc si nezapomeňte pořídit odpovídající lamelový kotouč. A vždy mějte na paměti, že je třeba používat druhy brusiva odpovídající materiálu, se kterým právě pracujete.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*