Tip na velikonční dekorace

dekorace

dekoraceVelikonoce jsou již za dveřmi. Nemusíte zrovna udělat velký jarní úklid, aby váš byt získal nádech jara. Ani v rodinách, kde příliš velikononích tradic nedodržují, nechybí alespoň nějaké velikonoční dekorace.

V dnešním článku vám přinášíme tip na jednoduchou velikonoční dekoraci, kterou s trochou fantazie snadno vytvoříte společně s vašimi dětmi.

Prvním tipem na velikonoční dekoraci jsou veselé jarní figurky, které vykrájíte ze slaného těsta. Těsto připravíte velmi jednoduše smícháním mouky vody a soli, tak aby vzniklo dostatečně tuhé těsto. Těsto vyválíme na zhruba půl centimetru tlustou placku a zbytek tvoření už můžeme nechat na dětech. Vykrajovátka ve tvaru zajíčků, kuřátek, oveček a vajíček seženete v každých domácích potřebách. Děti mohou použít i plastová vykrajovátka na na modelínu. Pak se vykrojené tvary s dírkou na provlečení šňůzky v horní části libovolně nabarví prstovými, temperovými nebo jinými barvami husté konzistence a navrch je posypeme barevnými keramickými nebo skleněnými korálky. Hotové výrobky zapečeme v plynové či elektrické troubě na 5 až deset minut na mírnou teplotu. Pak už stačí provléct nitku nebo mašličku a hezká velikonoční dekorace je na světě. Některé z výrobků můžete třeba darovat jako milou velikonoční pozornost vašim blízkým. Hlavně babičky a dědečky to určitě moc potěší.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*