Hurá na sumce

šňůra na sumce

šňůra na sumceI když ryby netvoří velkou součást jídelníčku většiny populace v Česku, je rybaření bezpochyby jedním z nejoblíbenějších koníčků v tuzemsku. Většina rybářů během zimního období ryby nechytá a využívá této doby ke kontrole, vyčistění a případě dokoupení potřebného vybavení. Navijáky je nutné kromě vyčistění i promazat.

Všichni už se v koutku duše těší na začátek sezóny. Ne všechny ulovené kousky končí na talíři, poměrně dost ulovených ryb rybáři pustí, protože o rybí maso jim nejde, případně pasou pouze po trofejních úlovcích.

I když je kapr je dá se říci naší národní rybou, rybáři se chlubí spíše úlovky dravců, štik a majestátních sumců. Na takové kusy je ale potřeba speciální vybavení. Nejlépe se chytá na velkých řekách, v zatopených pískovnách či na přehradách. Sumci nejsou nijak vzácní a žijí téměř v každém rybářském revíru, včetně menších vodních těles. Jsou to ryby mazané a je potřeba znát jejich zvyky, jinak vám ani sebelepší sumcový program nepomůže.

Jdeme na sumce

Ideální je vyrazit hned v začátku sezóny. Mnoho rybářů se dušuje, že sumce chytíte jenom v noci, mnoho výstavních úlovků ale bylo chyceno ráno či v jinou denní dobu. Době i místu můžete přizpůsobit způsob lovu. Mezi potřebné pomůcky patří kromě speciálních šňůr lišících se průměrem i nosností a odolných navijáků i loď k vyvážení. Montáží lze použít hned několik druhů a nejde říct, že jedna metoda přináší spolehlivější výsledky než druhá. Návazce volíme nejenom podle metody lovu, ale také podle velikosti a druhu nástrahy a proudu.

Kde nakoupit?

Všechno potřebné vybavení na sumce, ale i jiné druhy ryb koupíte ve specializovaném internetovém obchodě rybina.cz, kde vám v případě potřeby i poradí s výběrem správného prutu, vybavení i nástrahy. V obchodě najdete skladem rybářské potřeby mnoha významných značek, včetně aktuálních novinek a akčního zboží za skvělé ceny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*