Nevíte, čím si zpříjemnit dlouhé zimní večery? Zahrajte si deskovou hru

Zima je právě v plném proudu. To znamená, že je venku pořád tma a mráz. V takových chvílích trávíme většinu času zalezlí doma za topením a příliš se nebavíme. Začíná vám lézt zimní nuda krkem a hledáte zpestření? V takovém případě nažeňte celou rodinu ke stolu a zahrajte si společenské hry. Jaké?

Rozhýbejte tělo

Naším prvním tipem je populární hra Twister. Ano, máme na mysli naprostou klasiku, v níž budete pokládat různé části těla na barevné puntíky. Součástí balení je prostorná podložka s puntíky, stejně jako jakési „kolo štěstí“. Podložku rozložíte na podlahu, zatímco kolo před každým tahem roztočíte. Až se jeho ručička zastaví, ukáže vám, jakou část těla máte umístit na určený puntík. Díky této šikovné hře se vyřádíte, zasmějete a zpříjemníte si zimní podvečer.

Hledáte něco trochu mírnějšího? Pak si užijte Activity pro děti. Při této hře se nebudete proplétat žádnými puntíky ani dělat gymnastiku. Budete „jen“ kreslit, mluvit a provádět jednoduchou pantomimu. Tato hra se hraje v týmech po dvou lidech. Jeden z vás si vylosuje kartičku, přečte si na ní napsané slovo (druhý z týmu nesmí slovo vidět) a poté s pomocí výše zmíněných aktivit dané slovo sdělí parťákovi. Dávejte si však pozor, protože na vše máte pouze omezený čas.

Něco klidnějšího

Nemusíte se ničeho bát – existují i rodinné hry, u nichž můžete v klidu sedět. Jasným příkladem je Escape room od společnosti Exit. Dočkáte se celkem čtyř napínavých scénářů, v nichž budete uvěznění na určitém místě. Budete luštit hlavolamy, hledat skryté nápovědy, odkrývat tajemný děj a ve finále se pokusíte uniknout. Se vším vám pomůže celá řada interaktivních pomůcek, knížečka a kartičky s nápovědami. Máte doma děti starší 15–16 let? V tom případě vyzkoušejte únikovky!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*