Nastává správný čas pro sběr materiálu pro vánoční tvoření

Adventní čas se nám nezadržitelně blíží a pokud si rádi vytváříte různé dekorace, pomalu ale jistě nastává čas na to, abyste si doma začali shromažďovat různý materiál na vaši tvorbu. Využijte nějakého hezkého dne a zajděte si na procházku do lesa. Tentokrát však ne na houby, ale na sběr přírodnin, které vám les nabízí. S sebou vezměte košík, či tašku a pusťte se do práce. Na zemi určitě bude velká spousta šišek, větviček, nebo kůry. Seberte vše, co vám připadá zajímavé a o čem víte, že se vám bude hodit. Pokud máte již s takovým tvořením zkušenosti, určitě vás hned napadne, co vyrobit. Pokud se do něho ale letos budete pouštět poprvé, určitě nás i nadále sledujte, protože vám budeme průběžně přinášet různé inspirace na tvoření.

Mějte oči dokořán

Vyzdobit si na Vánoce domov v souladu s přírodou, tedy pomocí jejích darů, nikdy nevyjde z módy. A za nás je tento trend také jeden z nejhezčích. Další velkou výhodou je také to, že vás tato výzdoba vyjde opravdu na minimální náklady. Také si při jejím pořizování příjemně provětráte a nadýcháte čerstvého vzduchu v lese. A kde jinde si odpočinout a zrelaxovat své tělo i mysl než právě při takové podzimní procházce? Zkrátka sbírání přírodních materiálů na tvorbu výzdoby má řadu pozitiv. Pozorně pozorujte své okolí, protože někdy můžete najít i spoustu vhodného materiálu právě i u vás na zahradě.

Větší spadané větve

Pokud bylo větrno, je poměrně jasné, že v lese naleznete také celkem velké popadané větve. Ty pak můžete využít na nařezání malých koleček. K tomu budete potřebovat pilku, nebo pokud máte cirkulárku, budete mít hned hotovo. Tato kolečka pak můžete využít různě dle jejich velikosti. Mohou se stát ozdobou na věnce, mohou vám sloužit jako základ pro dekorace z větviček, nebo se mohou klidně stát i ozdobou na stromečku.

Jak taková kolečka připravit?

Základem je vybrat co nejlepší větve. Měly by být ideálně rovné a v průměru by měly minimálně mít 4 centimetry. Lepší bude již v lese vybrat větve uschlé, protože kolečka nařezaná z čerstvých větví budou pravděpodobně při schnutí praskat. Z takových větví pak nařežte kolečka, která budou mít na výšku kolem dvou centimetrů. Pomocí brusného papíru zahlaďte jejich povrch ať se vám s nimi dále lépe pracuje.

Jehličnaté větvičky

Pokud někde vidíte větvičky jehličnanů ještě v dobrém stavu, rozhodně neváhejte a seberte je! Jestli máte na zahradě jehličnatý stromek, můžete z něho pár větviček i ostříhat. Budou se vám hodit například na výrobu adventního věnce, zimní dekorace do venkovních truhlíků, nebo do vázy.

Šišky

Velice známým materiálem, který se vám bude hodit, jsou šišky. Jejich velkou výhodou je to, že jsou k nalezení zkrátka všude a všude je jich většinou spousta. Nasbírejte si jich dostatečné množství v různých velikostech. Hodit se vám budou snad do všech možných dekorací. Můžete je nechat jen tak, nebo je nabarvit.

Mech

Dalším vděčným materiálem je mech. Ten však vždy seberte těsně před tím, než jej budete používat, protože velmi rychle usychá. Nikdy ale nesmíte mech dolovat v lese ze země, to se totiž nesmí. Můžete ale narazit na již vypadlý mech, nebo se porozhlédněte doma, zda vám mech neroste někde, kde jej nechcete. I takový mech se dá totiž skvěle použít!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*