Jaké rostliny zvolit do truhlíku?

Krásně ozdobená okna během celého léta, to je to, co očekáváme od balkónovek. A s trochou péče nás může záplava květů opravdu těšit až do prvních mrazíků.

Výběr květin vhodných pro okenní truhlíky se ani zdaleka nemusí omezovat jen na různobarevné muškáty. A s barvami můžeme také trochu experimentovat. I když nutno přiznat, že sladěné balkónovky jedné barvy, třeba v různých odstínech růžové či červené vypadají opravdu dobře. Velmi pěkně například vypadá kombinace již zmíněných pelargonií s minipetúniemi Calibrachoa, které jsou doplněné o zajímavě vypadající keříčky osteospermum nebo trpasličího liboru, Lantana camara.

Pokud chceme, aby truhlík působil opravdu bohatě, je dobré kombinovat nepřevislé a více či méně převislé rostliny, třeba verbeny, všelichy (Brachyscome) nebo vějířovky (Scaevola). Nebojte se ani zdánlivě nesourodých barev. Růžovou rozsviťte žlutou nebo oranžovou barvou, kterou má třeba dvouzubec (Bidens) nebo aksamitník (Tagetes tenuifolia). Můžete volit i rostliny ozdobné listem, třeba břečťan nebo africkou kopřivu.

Péče o balkónovky zahrnuje kromě pravidelné zálivky a hnojiva určeného pro kvetoucí rostliny i odstraňování starých květů. Některé balkonovky jsou ale opravdu „nízkoúdržbové“. Po odkvětu květy samy opadávají nebo jsou překryty květy novými.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*