Nákup molitanu z první ruky

molitan

Je určitě mnohem pohodlnější spát na molitanové matraci, než na slamníku. Molitanová matrace je pro nás dnes samozřejmostí, vyrábět se ale začaly až v druhé polovině dvacátého století. Na trhu jich je mnoho druhů a liší se tvrdostí i životností. K tomu, aby byl člověk spokojený s matrací, je nutné vybrat matraci optimální hustoty materiálu a tvrdosti jádra. Taková matrace poskytne tělu dokonalou oporu a umožní pořádně si během spánku odpočinout.

Molitan v praxi

molitanMolitan je zažitý obchodní název pro pěnový polyuretan. Polyuretany, polymerní sloučeniny, mají velmi široké možnosti využití, od automobilového, přes obalový a textilní průmysl až po využití ve zdravotnictví.

Pěnový molitan se používá pro výrobu matrací, sedáků, polštářů, čalounění nábytku nebo třeba jako akustické izolační desky pohlcující hluk. Izolační akustický molitan má své využití především ve stavebnictví a také jako technické zvukové izolace pro nejrůznější typy strojů a vozidel. Odpad vzniklý při nařezání molitanu na požadované rozměry se nazývá molitanová drť. Molitanová drť se dále zpracovává, třeba k výrobě lisovaných matrací, které se někdy označují jako repasované.

Levné, ale kvalitní matrace

Pokud chcete koupit kvalitní produkt za co možná nejnižší cenu, vždy se vyplatí podívat se na nabídku firmy, která daný produkt přímo vyrábí. V internetovém obchodě molitan-matrace.cz můžete vybírat z širokého sortimentu matrací a molitanové metráže, studených a líných pěn ve formě desek určených pro matrace do určité nosnosti, například 110 či 120 kg. V sortimentu nechybí molitanová drť, molitanové sedáky nebo molitanové válce, které mohou sloužit pro výrobu podhlavníků. Navíc není problém nechat si desku uříznout na přesné rozměry, což je ideální, pokud máte atypické rozměry postele, chcete přečalounit sedák křesla nebo třeba potřebujete novou matraci do dětské postýlky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*