Jak vybrat ideální místo k bydlení v metropoli?

Hlavní město láká z mnoha důvodů. Někdo se vydá do Prahy na studia a už v metropoli zůstane, jiného zaujme množství obchodních a pracovních příležitostí. Výdělky jsou o dost vyšší, než je tomu v ostatních regionech, a k tomu velkoměsto nabízí moderní infrastrukturu, o které si mohou na vesnici nechat jen zdát. Metropole nikdy nespí, a kromě práce se mohou obyvatelé Prahy těšit z různých společenských či kulturních akcí. Problémem Prahy jsou ale vyšší náklady na život a často potíže s nalezením toho nejlepšího místa pro život. Podle jakých kritérií vybrat byt v metropoli?

Dostupnost na prvním místě

Bydlet v satelitu, kam jezdí autobus dvakrát či třikrát denně? Jen si představte bydlet v takové vsi s rodinou! Při volbě okrajových částí, sousedních obcí nebo měst ve středních Čechách je třeba počítat s vícenáklady spojenými s provozem jednoho nebo dokonce dvou vozidel. Při nákupu nemovitosti je tedy nutné zohlednit zejména dostupnost. Lokality, které jsou dostupné městskou veřejnou dopravou jsou vhodné pro jedince bez vlastního vozu i pro rodiny s dětmi či seniory. Dobrá dopravní dostupnost k tomu usnadňuje hledání práce nebo vhodné školy.

Sociální a občanská vybavenost

Jaký je život v rezidenčních čtvrtích ve vesnicích v okolí Prahy? Přes den jsou tato místa zcela vylidněná, jen tu a tam se prochází ženy s kočárky. Ve většině z nich je malá nebo nulová sociální a občanská vybavenost, chybí školky, školy, zdravotnická zařízení, pošta nebo obchod a bankomat. V některých už vznikly večerky, často ale neexistuje možnost posedět v kavárně či v hospodě. Praha naproti tomu nabízí úplně vše, co si jen lze přát, je to město, které snad nikdy neutichá. Například okolí nového rezidenčního projektu Vilapark Klamovka splňuje veškeré zmíněné požadavky, k tomu je umístěný na okraji překrásného parku.

Volnočasové aktivity

Co dělat na venkově po příjezdu domů? Nabízí se jít ven do přírody či do blízkého lesa na procházku, ale co dělat večer, kde se pobavit? Jednou za čas se sice v místním kulturáku, který se nachází v původní zástavbě, konají bály či představení, ale jinak nezbývá než trávit čas sledováním televize, čtením či hraním her. Trochu škoda promarnit volný čas, když metropole skýtá tolik zábavy. S ohledem na to je dobré volit místo, které bude splňovat většinu požadovaných nároků, k tomu poskytne i možnost se realizovat a pobavit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*